League of Legends

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi şampiyonu G2 ESports oldu

Yaz Mevsimi’nin sürpriz takımı Splyce’ı final mücadelesinde 3-1 mağlup eden G2 ESports, EU LCS 2016 Yaz Mevsimi Şampiyonu oldu. Takım EU LCS’i Dünya Şampiyonası’nda temsil edecek. G2’nin bu galibiyeti sonucunda H2K de şampiyonluk puanı ile Worlds’e gitmeye hak kazandı.

EU LCS’in en iyi takımı belli oldu. Normal sezonda Bahar Mevsimi’ne göre istikrarsız bir şekilde geçiren G2, mevsim finalinde Splyce ile karşı karşıya geldi. Serinin ilk maçında mutlak bir G2 üstünlüğü bulunurken, ikinci karşılaşmada Splyce ritmini buldu ve seriyi 1-1’e getirdi. 3. ve 4. maçlarda da sistematik bir şekilde oynayan ve rakibine her dönüş şansı vermeyen G2, mücadeleyi 3-1 kazanarak şampiyonluğa ulaşmayı başardı.

Genel olarak koordineli ve proaktif bir oyun ortaya koyan takımda normal sezonun MVP’si Trick bu seride de takımını sırtlayan isimlerdendi. Bilindiği üzere takım mevsim başında radikal bir karar almış ve üst koridor oyuncusu Kikis ile yollarını ayırmıştı. Genç Expect ile mevsim boyunca mücadele eden ve oyuncunun gelişimine büyük katkı koyan takım, final mücadelesinde de daha iyi takım olduğunu kanıtladı.

2016 Yaz Mevsimi’nin sürpriz takımı Splyce ise finale yükselerek büyük bir başarı yakalamıştı. Yarı final eşleşmesinde güçlü rakibi H2K’yi elemeyi başaran takım, G2 karşısında ise aynı performansı göstermedi. Birçok küçük hata yapan takım, makro anlamda da rakibinden daha kötü bir performans ortaya koydu. Genel olarak baktığımızda Splyce’ın G2’nin hep bir adım gerisinden takip ettiğini görüyorduk.

Üçüncülük mücadelesinde ise mevsimin kendisini en çok geliştiren takımı UOL ile oynayan H2K, rakibini 3-1 yenerek üçüncülük koltuğuna oturdu. Takım, G2’nin şampiyon olması ile Dünya Şampiyonası’na doğrudan gitme hakkı kazandı. Öte yandan Splyce ve Unicorns of Love Worlds’e gidebilmek için Bölgesel Eleme Turnuvası’nda oynayacak.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.