League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 3. hafta 2. gün

EU LCS’te 2017 Bahar Mevsimi 3. hafta 2. gün mücadeleleri, oynanan Team Vitality – H2K ve Giants – G2 Esports serileri ile tamamlandı. 

A grubunun lideri G2, bu sezonu kötü geçiren Giants karşısında zorlanmadan galip gelmeyi başardı. B grubu mücadelesinde ise H2K, Vitality ile karşılaştı ve zorlanarak da olsa seriden üstün ayrıldı. Oynanan iki seri, beş maçın kısa özetleri şu şekilde:

Team Vitality 1-2 H2K

Günün ilk maçında orman için Djoko Ivern seçerken, Jankos karşısına Kha’zix tercih etti. Mücadelenin ilk kanı, agresif bir oyunla skor için sıçra dahi atan Nuclear’a gitti. Oyun başında Shen’in takım savaşalarının kaderini değiştiren ultileri sayesinde beş skor alan H2K, buna rağmen minyon sayısında önde olan ve daha fazla kule alan rakibini altında yakalamayı başaramadı. Baron etrafında çıkan son takım savaşında Vitality üç üyesini kaybetmesine rağmen katliam yapmayı başardı ve Nukeduck’ın da üstün Ryze performansıyla ilk maçtan galip ayrılan ekip oldu.

İlk maçın yıldızı Nukeduck, serinin ikinci maçında Corki karşısında Zed seçiminde bulundu. İlk kan skoru, alt koridorda çıkan takım savaşı sonucunda yine H2K ekibinin oldu. Ortada giden maçta kırmızı takım üst koridor tarafının ormanında çıkan mücadelede Cabochard Jayce ile dörtte dört yapmayı başardı ve Vitality öne geçti. Ancak bu üstünlüğünü ve aldığı skorları bir şeye çeviremeyen ekip, bir sonraki takım savaşında rakibine iki skor verince, H2K 27. dakikada Baron’u aldı. Bu güçlendirmeyle alt koridorda baskı kuran ekip Jankos’un etkili oyunuyla seriyi üçüncü maça taşıdı. Nukeduck’ın Zed tercihinin de işlevsiz kaldığını gördük. Başarılı orta koridor mücadeleyi 0-6-1’lik bir performansla tamamladı.

Serinin üçüncü ve son maçının seçim yasaklama ekranında Cabochard’ın Camille tercih ettiğini gördük. Mücadelede ilk kan bu kez Vitality ekibine gitti ve Syndra oynayan Nukeduck skoru hanesine yazdırmayı başardı. 22. dakikada önde olan H2K Baron’a başladı ancak Vitality Miss Fortune’u keserek buna engel oldu. Daha sonra orta koridorda çıkan takım savaşında iki skor alan H2K tekrar Baron’a yöneldi ve bu sefer güçlendirmeyi almayı başardı. Üst koridora yönelen ekip burada rakibine dört skor verince amacına ulaşamadı. Orta koridorda Febiven’i yakalayıp kesen Vitality, tüm kaynaklarını bu oyuncuya harcayınca takım savaşını kaybetti. Tekrar Baron alan H2K, bu kez orta koridor inhibitörünü düşürmeyi başardı ve geri çekildi. 44. dakikada Kadim Ejder’i de almayı başaran ekip, üç inhibitörü de düşürerek, geriden geldiği seriden galibiyetle ayrılmayı bildi.

Giants 0-2 G2

Favori olarak çıktığı serinin ilk maçında orta koridor için Ekko tercih eden G2, ormancısı Trick’in ellerine de Graves verdi. İlk 10 dakika skor görmediğimiz maçta ilk kan Shen oynayan Expect’e gitti. G2 bu ilk kanın ardından yavaş yavaş skorları almaya başladı. Orta koridorda çıkan takım savaşında katliam yapıp Baron alan ekip, bu güçlendirmeyle alt ve üst koridora baskı kurdu. Üç inhibitörü de alan G2, 32. dakikada tekrar Baron’u almayı başardı ve bu sırada Nexus’a vurmaya başlayan süper minyonlar oyunu bitirdi. Böylece G2, ilk maçı skor ve kule vermeden kusursuz bir biçimde bitirerek “perfect game” yapmayı başardı.

İkinci maçın seçim yasaklama ekranına Flaxxish’in üst koridor Riven tercihi damga vurdu. Giants orta koridoru Night, Ryze alan Perkz’e, Taliyah seçimiyle cevap verdi. İlk kan 10. dakikada Ryze skorunu alan Giants tarafına gitti. Oyunda sonraki 12 dakikada skor olmadı ve durgun bir maç izledik. Daha sonra çıkan takım savaşlarında G2 üstünlüğünü ortaya koydu ve Baron ile Kadim Ejder güçlendirmelerini alarak oyunu bitirdi. Giants tarafında Riven etkili olurken, tek bir oyuncunun ön plana çıkmadığı G2 ekibi, takım oyununu çok iyi oynayarak seriden galibiyetle ayrılmayı başardı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir