League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 3. Hafta 3. Gün

EU LCS’te 2017 Bahar Mevsimi 3. hafta son gün mücadeleleri, oynanan Origen – Splyce ve ROCCAT – Fnatic serileri ile tamamlandı. 

Sezona kötü başlayan Fnatic, henüz galibiyetle tanışmamış rakibi ROCCAT karşısında zorlansa da üstün gelmeyi başardı. Günün ilk serisinde ise yine galibiyeti olmayan takımlardan Origen, Splyce ile kozlarını paylaştı. Çok kötü bir sezon geçiren xPeke’nin takımı, bu maçlardan da önde ayrılmayı başaramadı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Origen 0-2 Splyce

Serinin ilk maçında, son zamanlarda sürekli destek olarak seçilen Miss Fortune’un, Origen tarafından nişancı pozisyonunda alınması dikkat çekti. Splyce ise bu seçime Caitlyn-Zyra ikilisini tercih ederek cevap verdi. Alt koridorda ilk kuleyi veren Origen, bu sırada yukarıda Shen’e kule altı baskını yapmaya çalışırken de skor verdi. Ardından Alev Ejderi’ni de kaybeden ekip, maça olabilecek en kötü şekilde başladı diyebiliriz. Bundan sonra bir türlü toparlanmayı başaramayan Origen, orta koridorda çıkan savaşta tüm takım üyelerini kaybedince rakibinin Baron almasına engel olamadı. Bu güçlendirme ile baskı kurmaya başlayan Splyce, çıkan son takım savaşını da kazanarak maçı 25 dakikada bitirdi ve seride 1-0 öne geçti.

İkinci maçta nispeten daha toparlanmış bir Origen izledik. Orta koridora Jayce alan ekip, nişancı pozisyonunda ise ilk maçta etkisiz olan Miss Fortune yerine Varus’a yer verdi. Splyce cephesinde ise orta koridor Sencux, bir süredir görmediğimiz Viktor’u tercih etti. En başından itibaren çok fazla takım savaşı olan mücadelede, Splyce sürekli üstün kalmayı başardı. 15. dakikada çıkan savaşta Tabbz’ın Varus ile üçte üç almasına karşın, Splyce ekibi katliam yapma başarısı gösterdi ve iyice öne geçti. Bir ara Baron güçlendirmesini alan Origen, bunu sadece koridordaki baskıyı bir nebze olsun azaltmak için kullandı. Dakikalar 40’ı gösterirken Kadim Ejder’i kesen Splyce, alt koridordan ilerleyerek oyunu bitirmeyi başardı.

ROCCAT 1-2 Fnatic

Serinin ilk maçında, sahnenin yeni yıldızlarından Caps, orta koridor için Camille tercihinde bulundu. Destek olarak da Soraka alan Fnatic, maçı başından sonuna kadar üstün götüren taraf oldu. Çıkan tüm takım savaşlarını kazanan ekip, henüz 21. dakikada Baron’u kesmeyi başardı. Bu güçlendirme ile önce alt daha sonra da üst koridor inhibitörünü düşüren Fnatic, 25. dakikada oyunu bitirmeyi başardı ve rahat bir galibiyet aldı. Maçın yıldızı ise 8-0-5’lik Camille performansıyla Caps oldu.

İkinci maçta bambaşka bir ROCCAT izledik. Corki tercih eden Caps karşısına Ryze alan Betsy, mücadelenin başında aldığı skorlarla çok güçlendi ve bu üstünlüğünü iyi kullanmayı da başardı. İlk 20 dakika ROCCAT’in bariz üstünlüğüyle geçilirken, bir ara toparlanma sinyali veren Fnatic, Baron’da çıkan savaşı kaybedince yine geriye düştü. Güçlendirmeyi alan ROCCAT, alt koridor inhibitörünü düşürmeyi başardı. Ardından Kadim Ejder’i kesen ekip, üst inhibitöre yöneldi ve buradan ilerleyerek maçı bitirdi. Böylece seri üçüncü maça uzamış oldu.

Son maçta sOAZ üst koridor Gnar tercih ederken, ikinci maçta varlık gösteremeyen Caps Ryze aldı. Mücadelenin başında alt koridorda muazzam bir hareketlilik yaşandı. Tüm takım savaşları uzun bir süre burada çıktı ve oyuncular sakin bir koridor aşaması geçiremediler. Başa baş geçen alt koridor kapışmalarından sonra orta koridorda çıkan takım savaşını kazanma başarısı gösteren Fnatic, Baron’a yöneldi. Güçlendirmeyi alan ekip, alt koridor inhibitörünü düşürmeyi başardı. Daha sonra orta koridora yönelen Fnatic, buradan ilerleyerek Nexus’u düşürdü ve seriden 2-1 üstünlükle galip ayrıldı.

3. haftanın ardından gruplarda oluşan puan durumu şu şekilde:

espor yazarı, avukat

1 Comment

  • NeFReT 6 Şubat 2017

    Maçların Özetini yayınlayamaz mısınız ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir