League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde heyecan 4. hafta karşılaşmaları ile devam ediyor. İlk gün, oynanan UOL-GIA ve G2-H2K serileri ile tamamlandı.

Haftanın ilk gününde ligin namağlup iki takımı olan Unicorns of Love ve G2 Esports sahne aldı. Geçtiğimiz hafta Spylce karşısında zorlanan UOL, bu haftayı rahat geçti ve galibiyet serisini sürdürdü. G2 ise ligin güçlü ekiplerinden H2K ile kozlarını paylaştı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Unicorns of Love 2-0 Giants

Serinin ilk maçının seçim yasaklama ekranında mavi tarafta olan Unicorns of Love, başarılı ormancısı Xerxe için ilk sıradan Ivern kilitledi. Giants buna Ryze seçimiyle karşılık verdi ancak Cassiopeia’yı yasaklamayınca, Exileh bu şampiyonu anında counter-pick olarak aldı. Bunun yanında Tahm Kench ve üst koridor Shen tercih eden UOL, tamamen taşıyıcılarını korumaya yönelik bir kompozisyon kurmuş oldu. Henüz ilk dakikada ormanda yakalanan Night, kendi kulesinin altına kadar kovalandı ve burada rakibi tarafından öldürülerek ilk kan skorunu vermiş oldu. Sıçrası olmasına rağmen bu sihirdar büyüsünü kullanmadan ölen Night, izleyicilerde şaşkınlık yarattı. Unicorns of Love, Xerxe ve Exileh’ın üstün oyunuyla maçın başından sonuna kadar dominant bir oyun ortaya koydu. Baron alan ekip, alt ve orta koridor inhibitörlerini düşürmeyi başardı. Daha sonra Ejder etrafında çıkan savaşı da kazanan UOL, 27. dakikada Nexus’u düşürdü. Maçın yıldızı 3-0-16’lık oyunuyla Xerxe oldu.

İkinci maçta orta koridor için Zilean tercih eden Giants, Memento’nun ellerine Graves verdi. Buna karşılık Xerxe tekrar Ivern alırken, Vizisacsi Gangplank, Exileh da Corki seçiminde bulundu. Unicorns of Love bu maçı da başından sonuna kadar üstün götürme başarısı gösterdi. Tüm savaşları kazanıp her koridorda öne geçen ekip, Baron’u keserek maçı bitirmeye yönelik bir hamlede bulundu. Bu güçlendirme ile orta koridordan ilerleyip, önce inhibitörü, daha sonra da Nexus’u düşürmeyi başaran UOL, ikinci maçtan da önde ayrılarak seriyi galibiyetle tamamlamış oldu. 14-2-4 ile maçın yıldızı olan Exileh’a Xerxe 3-0-10’luk oyunuyla destek oldu. İki maçta da skor vermeyen başarılı ormancı, ne kadar iyi bir Ivern oyuncusu olduğunu izleyenlere gösterdi. Bu serinin ardından Unicorns of Love’ın namağlup unvanı devam ederken, Giants tek galibiyette kaldı.

G2 Esports 2-1 H2K

Serinin ilk maçında orta koridorda Perkz Orianna tercih ederken, Febiven karşısına sahnede çok sık görmediğimiz Azir’i seçti. H2K’in yasaklamadığı Camille, mavi tarafta olan G2 ekibince kilitlendi ve Expect’in ellerine verildi.  Bu seçimin karşısına Shen alan Odoamne, 1v1’de rakibini kesmeyi başardı ve ilk kan skorunu cebine koydu. Çok az skorun olduğu maçta, ilk büyük takım savaşı Ejder yakınında çıktı. Üç Kefaret’in kullanıldığı kapışmadan taraflar birer skorla ayrıldı. 40. dakikada Kadim Ejder’i alan G2, bu güçlendirmeyle orta koridorda yaptığı takım savaşından üstün çıktı ve katliam yaparak seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

İkinci maçta bambaşka bir H2K izledik. Alt koridorda Jhin-Zyra ikilisi ile koridoru domine eden H2K, daha sonra orta koridorda baskı kurmaya başladı. G2 tarafında, 20 dakikada yedi skor alan Nuclear’a karşı bir  şey yapılamadı ve H2K savaşlardan üstün çıkmayı başardı. Baron güçlendirmesini alan ekip, üst koridoru ittirmeye başladı. 30 dakika süren mücadelede H2K, yalnızca bir skor vererek ve tüm kuleleri yerindeyken maçı bitirdi. Üst koridorda Odoamne’nin verdiği skor Perfect Game’e engel oldu.

Serinin son maçı ise büyük bir geri dönüşe sahne oldu. Seçim yasaklama ekranında Perkz orta koridora Jayce tercih ederken, Febiven karşısına Ryze aldı. Metanın en güçlü nişancılarından Varus açık olmasına karşın Zven’in Sivir tercihi kafalarda soru işareti bıraktı. Nihayetinde Jhin tercih eden Nuclear, alt koridoru yine domine etti. Uzun bir süre önde olan H2K, izleyenler G2’nun ilk yenilgisini alacağını düşünürken, Baron etrafında çıkan takım savaşından geride ayrılarak rakibinin oyunu bitirmesine engel olamadı. 6 bin altın geriden gelen G2, özellikle Kha’zix oynayan Trick’in sonlara doğru ortaya koyduğu üstün performans sayesinde güzel bir geri dönüşe imza atarak galip gelmeyi başardı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir