League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

Büyük heyecana sahne olan EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 4. hafta 2. gün maçları, oynanan MSF-SPY ve FNC-VIT serileri ile tamamlandı.

Günün ilk serisinde, geçtiğimiz hafta Fnatic’i mağlup etmeyi başaran ligin flaş ekibi Misfits, Splyce ile karşı karşıya geldi. Rakibini rahat geçen Misfits, ligdeki galibiyet sayısını dörde yükseltti. Günün son serisinde ise lige iyi başlayamayan ancak son haftalarda toparlanma sinyalleri veren Fnatic, Team Vitality ile kozlarını paylaştı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Misfits 2-0 Splyce

İlk maçın seçim yasaklama ekranında Urgot’u banlayan Misfits, yukarı koridor için Jayce, orta koridor için Orianna ve nişancısı Hans Sama için Draven seçimlerinde bulundu. Karşıda ise Wunder’ın üst koridor Sion tercihi dikkat çekse de maç içerisinde etkili olamadı. Ignar’ın etkili Malzahar ultileri sayesinde oyun başında skorlar alan Misfits, 26. dakikada çıkan Baron savaşında hem güçlendirmeyi aldı, hem de rakibinin dört oyuncusunu kesmeyi başardı. Güçlendirilmiş minyonlarla üst koridora yönelen ekip, ihnibitör kulesini düşürdü. Daha sonra 35. dakikada Baron’a başlayan Splyce, hem güçlendirmeyi çaldırdı hem de çıkan savaşı kaybederek mücadeleden mağlup ayrılmış oldu. Maçın yıldızı ise 7-0-7’lik Orianna performansıyla PowerOfEvil’dı.

İkinci maçta Splyce yine kırmızı tarafta olmayı seçti. Camille yasaklanmayınca, Misfits tarafından ilk seçim olarak alındı. Bir önceki maç Malzahar ile üstün bir performans gösteren Ignar da Zilean destek oynamayı tercih etti. İlk kan skoru, üst koridora atılan roam sonucu PowerOfEvil’a gitti. Zilean ultilerinin çok etkili kullanıldığı maçta, ilk büyük savaş üst koridorda çıktı ve Misfits erken dakikada katliam yapmayı başardı. Orta koridoru ittiren ekip, burada tekrar takım savaşından üstün ayrıldı ve Baron’a yöneldi. Güçlendirme ile orta koridor inhibitörünü düşüren Misfits, aşağı koridorda baskı kurmaya başladı. Bu baskı sonucunda da 34. dakikada oyundan galibiyetle ayrılmayı bildi.

Fnatic 2-1 Team Vitality

Hafta içi yaptığımız haberdeki iddialar doğru çıktı ve Team Vitality, Fnatic karşısına destek Nukeduck, orta koridor GBM ile çıktı. Fnatic tarafında ise yedeğe çekilen Amazing yerine Broxah yer aldı. İlk maçta Caps orta koridor Varus tercih ederken, aşağı koridorda Miss Fortune-Zyra ikilisini izledik. Nukeduck ise destek olarak çıktığı ilk maçında Malzahar tercih etti. İlk kan, yeni ormancı Broxah ile Caps’ın güzel oyunu sonucunda Varus’a gitti. Sürekli savaşların olduğu mücadeleden galip ayrılan taraf, Baron güçlendirmesi ile tüm inhibitörleri kesen, daha sonra da Nexus’u düşüren Fnatic oldu. Broxah 1-0-10 ile oynadı ve ilk maçında performansıyla göz doldurdu.

İkinci maçta mavi tarafta yer alan Vitality, ilk seçimden GBM için LeBlanc kilitledi. Caps ise karşısına Camille aldı ancak maç boyunca etkisiz oldu ve birkaç kez girdikleri bire bir mücadelede GBM’e karşı yenik düştü. İlk maçın yıldızı Broxah, Ivern tercih ederken, sOAZ Gangplank aldı. Orta koridorda çıkan takım savaşında katliam yapma başarısı gösteren Vitality, iki inhibitör düşürdü. Daha sonra Djoko, Baron’a yönelen Fnatic’ten hem dört skor hem de güçlendirmeyi alınca, Team Vitality seriyi 1-1’e getirdi.

Üçüncü maçta Caps yine ilginç bir tercih yaparak orta koridor için Malzahar’ı kilitledi. GBM ise karşısına Xerath aldı. Fnatic’in başarılı nişancısı Rekkles, Kennen oynamayı tercih etti. İlk kan skoru, orta koridor baskını sonucu Caps’ı avlayan GBM’e gitti. Aşağı koridorda yapılan kule altı baskınını iyi oynayan Vitality, buradan iki skorla çıktı ve rakibi karşısında üstünlük kurdu. Ancak orta koridorda çıkan savaşta iki skor almayı başaran Fnatic, henüz 20. dakikada Baron’u kesti. Bu güçlendirme ile orta koridor inhibitörünü düşüren ekip, 30. dakikada tekrar Baron’u alarak bir Nexus kulesini kesmeyi başardı. Bundan yedi dakika sonra güçlendirmeyi bir kez daha almayı başaran Fnatic, kurduğu baskıyla üç dakikada oyunu bitirmeyi başardı. Çıkan son savaşta Rekkles, Kennen ile dörtte dört yaptı ve maçı 8-2-7 tamamladı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir