League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 4. Hafta 3. Gün

EU LCS’te 2017 Bahar Mevsimi 4. hafta son gün mücadeleleri, oynanan ROCCAT-H2K ve G2 Esports-Origen serileri ile tamamlandı. 

Haftanın ilk gününde karşı karşıya gelen ve izleyicilere kıyasıya mücadelelere sahne olan seriler yaşatan G2 ve H2K ekipleri, son günde tekrar sahne aldı. G2 Esports, xPeke’nin kötü gidişteki takımı Origen ile karşılaşırken, H2K günün ilk maçında henüz galibiyetle tanışmamış takımlardan ROCCAT ile oynadı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

ROCCAT 0-2 H2K

Serinin ilk maçında orta ve üst koridorlarda taşıyıcı şampiyonlara yer veren ROCCAT, ormanda ise daha işlevsel bir tercih olan Ivern’ü aldı. H2K tarafında ise Jankos, son haftalarda sıklıkla gördüğümüz Graves orman seçimi yaptı. Maç, alt koridorda sürekli şekilde yaşanan hareketlilikle başladı. Buraya yapılan baskınlarla öne geçen ve takım savaşlarından üstün çıkan H2K, henüz 22. dakikada Baron’u kesmeyi başardı. Bu güçlendirme ile alt koridor inhibitörünü düşüren ekip, tam 25. dakikada oyunu bitirdi derken Betsy’nin gazabına uğradı. Ryze ile dörtte dört alan başarılı orta koridor, bu oyunuyla maçı uzattı. Ancak çok güçlü halde bulunan H2K, takım savaşından üstün çıkarak galibiyete ulaşmayı başardı.

İkinci maçta Rengar, Lee Sin ve Elise banlanınca Jankos Warwick oynama kararı aldı. Bu seçimiyle mücadeleye damga vuran başarılı ormancı, çok iyi bir maç çıkardı. Orta koridorda ise Febiven Jayce alırken, Betsy karşısına Zed tercih etti. Henüz 5. dakikada nehirde ikide iki yapmayı başaran Febiven, bir anda öne geçti. Genel olarak maç boyunca üstün olan taraf H2K oldu. ROCCAT, üst koridor tarafından çıkan takım savaşından önde ayrılsa da oluşan büyük altın farkını kapatamadı. Minyonlar kendi Nexus kulesini düşürürken takım olarak rakibi üzerinde baskı kuran H2K, 47. dakikada oyunu bitirmeyi başardı.

G2 Esports 2-0 Origen

Ligde mağlubiyeti olmayan G2 Esports ile henüz galibiyetle tanışmamış Origen’in mücadelesinde, ilk maçta destek Braum tercihi gördük. Ortada Perkz Ryze alırken, Naehyun karşısına Taliyah seçmeyi uygun gördü. Maçın yıldızı Trick de seçim yasaklama ekranında Kha’zix almayı başararak şampiyonun potansiyelini çok iyi değerlendirdi. Henüz oyun başında iki skor alan tecrübeli ormancı, bu üstünlüğüyle maçı domine etti. Yalnızca bir kulesi düşen ve rakibine hiç skor vermeyen G2 Esports, 25. dakikada Nexus’u kesmeyi başardı. Toplamda 20 skorun olduğu maçı Trick, 10-0-2’lik bir performansla noktaladı.

G2, favori olarak çıktığı ikinci maçtan da galibiyetle ayrılmayı başardı. Çok kötü bir sezon geçiren Origen, bu maçta da istediği performansı ortaya koyamayarak sevenlerini üzdü. İlk maçın yıldızı Trick’in ellerinden Kha’zix’i almayı başaran ekip, mücadelede iki Alev Ejderi aldı ancak bu güçlendirmeleri etkin şekilde kullanamadı. Neredeyse tüm takım savaşlarından üstün çıkan G2, Perkz’ün 9-0-6’lık Jayce performansıyla 33. dakikada mücadeleyi sonlandırdı ve seriden galip ayrıldı.

Dört haftanın ardından EU LCS’te oluşan puan durumu şu şekilde:

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir