League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde 5. hafta mücadeleleri büyük bir heyecanla devam ediyor. İkinci günde VIT-MSF ile H2K-GIA ekipleri kozlarını paylaştı.

Başarılı bir sezon geçiren Misfits, ligde sadece bir galibiyeti bulunan Vitality ile karşılaştığı ilk karşılaşmadan zorlanmadan galip ayrılmayı başardı. Ardından sahneye çıkan H2K ve Giants ekiplerinden ise galibiyetle ayrılan taraf H2K oldu. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team Vitality 0-2 Misfits

Geçtiğimiz hafta Nukeduck’ı yedeğe çeken, yedek ormancısı GBM’i ise orta koridorda oynatan Vitality, bu hafta bu değişikliği sürdürmeme kararı aldı ve başarı oynucu Nukeduck’ı ortada oynattı. Mavi tarafta olan Vitality, LeBlanc alarak bu avantajını kullandı. Misfits ise buna Jhin ve Ryze alarak karşılık verdi. Varus, Sivir ve Caitlyn yasaklanınca, Jhin’i de rakibe kaptırınca, Steelback Ezreal almak durumunda kalarak maçta pek bir varlık gösteremedi. Yaklaşık yarım saat boyunca skor olmayan maçta Misfits, bu dakikaya kadar üç Ejder alma başarısı gösterdi. İlk kan skoru ise orta koridorda çıkan savaşta Nami’yi kesen Kakao’ya gitti. Ardından Baron’a yönelen Misfits, hem kendisini durdurmaya çalışan rakibinden dört skor aldı, hem de güçlendirmeyi almayı başardı. Ancak başarılı ekip bu avantajı globallere çeviremedi. Daha sonra tekrar Baron’u alan Misfits, üstüne Kadim Ejder’i de kesince orta koridordan baskı kurarak 43. dakikada oyunu bitirmeyi başardı ve seride 1-0 öne geçti.

İkinci maçta ilk seçim hakkı kendilerine olan Misfits ekibi, yasaklanmayan Rengar ve Camille’i alma başarısı gösterdi. Nukeduck’ın orta koridora Jayce seçtiğini gören PowerOfEvil, karşısına Taliyah almayı uygun gördü. Hans Sama ise önceki haftalarda gördüğümüz Draven tercihini yineledi. Maçtaki ilk kan skoru, kule altında Camille’i kesmeyi başaran Djoko’ya gitti. Alt koridorda da skor alan Vitality, böylece maça önde başladı. Ancak daha sonra toparlanan ve iki Ejder alan Misfits, Baron’u kestikten sonra üç inhibitörü de alarak 32. dakikada oyunu bitirdi. Böylece seriden önde ayrılan taraf olan Msifts, ligdeki beşinci galibiyetini almış oldu.

H2K 2-0 Giants

Serinin ilk maçında mavi tarafta bulunan H2K, başarılı orta koridor oyunucusu Febiven için LeBlanc almayı tercih etti. Giants tarafında Flaxxish son zamanlarda görmeye başladığımız üst koridor Gragas oynamayı uygun gördü ancak maç içerisinde pek bir varlık gösteremedi. Ormanda ise Jankos Lee Sin alırken, Memento Graves tercih etti ve ilk kan skoru da orta koridorda çıkan takım savaşında aldığı ikide iki ile bu oyuncuya gitti. Daha sonra güçlenmiş Memento aynı orta koridor – orman ikilisinden skor almayı başardı. Böylece Giants maça çok önde başladı ancak ardından H2K kendine geldi ve kazandıkları bir takım savaşı sonrası Baron’a yöneldi. Güçlendirmeyi aldıktan sonra önce üst koridor, sonrasında da orta koridora baskı kuran ekip, 37. dakikada yaptığı katliam sonucunda maçı bitirmeyi başardı.

Seride 1-0 geriye düşen Giants, ikinci maçta Night için Azir, ilk maçın başarılı isimlerinden Memento için de Camille orman almayı tercih etti. Sürekli takım savaşları ve aksiyonun olduğu maçta iki taraf da altın farkını açmayı başaramadı. Ancak objektiflerde önde olup daha fazla kule alan H2K, bu savaşlardan biraz da olsa üstün çıktı. Çok fazla skora şahitlik ettiğimiz mücadelenin kopma anı, H2K’in takım savaşlarının birinden  üstün çıkıp üç inhibitör düşürmesi oldu. Bunun ardından üssünden dahi çıkamamaya başlayan Giants zor duruma düştü. Son bir kez takım savaşı kazanan ve katliam yapan H2K, seriden 2-0 ile galip ayrılmayı başardı. Giants ise ligdeki 5. mağlubiyetini almış oldu.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir