League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 5. Hafta 3. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde 5. hafta mücadeleleri, oynanan Splyce-ROCCAT ve Origen-Fnatic serileriyle sona erdi.

Ligde henüz galibiyet alamamış ve işlerin çok kötü gittiği iki ekip 5. haftanın kapanış gününde sahne aldı. ROCCAT, inişli çıkışlı bir performans gösteren Splyce ile karşılaşırken, Origen, son haftalarda toparlanma sinyalleri veren Fnatic ile kozlarını paylaştı. Heyecanlı anlara sahne olan karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Splyce 2-0 ROCCAT

Günün ilk maçında mavi tarafta yer alan Splyce, bu avantajını açıkta olan Rengar’ı alarak kullandı. ROCCAT ise bu tercihe Shen ve Karma ile karşılık verdi. On yasaklama geldiğinden beri metadaki nişancılardan birini seçebilmek hayli zorlaşmıştı. Serinin ilk maçında bu zorluğu yaşayan Hjarnan’ın, son yamada biraz da olsa iyileştirme alan Tristana’yı tercih ettiğini gördük. Maçta ilk aksiyon alt koridorda çıktı. Paketiyle birlikte buraya baskına gelen Corki, iki kule arasında takımının ilk kanı almasında büyük pay sahibi oldu. Daha sonra tüm oyuncuların olay yerinde toplanmasıyla başlayan takım savaşından beşe üçlük değişimle Spylce önde ayrılma başarısı gösterdi. Her ne kadar ROCCAT iki Ejder ve skorlar alsa da, maçın başından sonuna kadar üstünlük Spylce tarafındaydı. Baron güçlendirmesini alıp aşağı koridorda inhibitörü düşüren ekip, daha sonra üst koridora yöneldi ve buradan maçı bitirmeyi başardı. Böylece, 37 dakika süren mücadele sonunda Splyce seride 1-0 öne geçmiş oldu.

İkinci maçta ROCCAT ilk sıradan Varus almayı tercih etti. Seçim yasaklama ekranında göze çarpan bir diğer seçim ise başarılı üst koridor Wunder’ın, Shen karşısına, son zamanlarda profesyonel arenada görmeye başladığımız Singed’ı alması oldu. Serinin ikinci maçı da ilk maçta olduğu gibi hareketli başladı. Henüz erken dakikalarda aşağı koridorda dörde dört takım savaşı yapan ekiplerden ilk kan skoru Splyce tarafına gitti. Objektiflere önem veren ve bu maçta da üstünlüğünü hissettiren SPY, üst koridorda kazandığı savaş sonrasında Baron’a yöneldi. Güçlendirmeyi aldıktan sonra aşağı koridordan baskı kuran ekip, burada inhibitör düşürmeyi başardı. 35. dakikada orta koridordan oyunu bitirmeye gelen Splyce, rakibinin bu hamleye cevap verememesiyle maçtan galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Origen 0-2 Fnatic

Henüz galibiyetle tanışmamış Origen, Fnatic ile karşı karşıya geldiği seride pek bir varlık gösteremedi ve bu lig için fazlasıyla zayıf bir takım olduklarını tekrar gözler önüne serdi. İlk maçta mavi tarafta olan OG, Varus ile seçimlerine başladı. Fnatic’in yeni ormancısı Broxah  Nidalee tercih ederken, Caps orta koridora Syndra almayı uygun gördü. Alt koridorda çıkan ikiye iki savaşta, Sıçra büyüsünü dahi kullandırtmadan skoru alan Rekkles, Jhin ile öne geçti ve maçta bu üstünlüğünü çok iyi kullandı. Henüz erken dakikalarda aşağıda beş kişi toplanan Fnatic, hem iki skor aldı hem de ilk kule altınını cebine koymayı başardı. Tüm takım savaşlarından üstün çıkan ve altın farkını bir hayli arttıran Fnatic, her ne kadar Origen Baron alsa da, rakibinin bu güçlendirmeyi kullanmasına fırsat vermedi. Alt koridorda oyunun başından beri uyguladığı baskıyı Baron’u aldıktan sonra da sürdüren Fnatic, buradan 37. dakikada oyunu bitirmeyi başardı ve seride 1-0 öne geçti.

İkinci maçta da ilk maçtan farklı şeyler yaşanmadı. Broxah’a Rengar almayı başaran Fnatic, oyuncusunun maçı domine etmesi sayesinde rahat bir galibiyet aldı.  Mücadelenin ilk dakikalarında yukarıya baskın yapan Broxah, Satorius’un Gragas ile E yeteneğini defansif kullanmaması sayesinde ilk kanı aldı ve bu üstünlüğünü maç boyu hissettirdi. 24. dakikada Baron’a yönelen Origen, bu hatalı kararın ardından hem Soaz’a iki skor verdi, hem de güçlendirmeyi Caps’in çalmasına engel olamadı. Daha sonra baskısını arttıran Fnatic, beş dakika içerisinde kule vermeden oyunu bitirmeyi başardı.

EU LCS’te 5. haftanın ardından oluşan puan durumu şu şekilde:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir