League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde heyecan 6. hafta karşılaşmaları ile devam ediyor. İkinci gün, oynanan G2-VIT ve SPY-GIA serileri ile tamamlandı.

Ligde tek galibiyeti bulunan ve alt sıralarda yer alan iki takımın mücadele ettiği ikinci gün serilerinde sürpriz yaşanmadı. Vitality ile karşılaşan G2 ve Giants ile kozlarını paylaşan Splyce, serilerden 2-0 ile galip gelmeyi başardı. G2 Esports’un namağlup unvanı da böylece devam etmiş oldu. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

G2 Esports 2-0 Team Vitality

Serinin ilk maçında mavi tarafta bulunan Vitality, Kha’zix açık olmasına rağmen, son zamanlarda gelen nerf’ler ile daha güçsüz hale gelen Rengar’ı almayı tercih etti. Nişancı pozisyonunda ise Steelback’in oynamaktan hoşlandığı ancak şu an metada olmayan Ezreal’ı alan Vitality, seçim yasaklamadan dezavantajlı şekilde ayrıldı. Maça önde başlayan VIT, rakibinin kolay bir şekilde Baron’u almasına engel olamayınca, üst koridordan baskı yemeye başladı. İnhibitör kulesini düşüren G2, daha sonra tekrar Baron aldı ve takımdan ayrı yakalanan Vitality üyelerini cezalandırarak öne geçmeyi başardı. Orta koridordan ittirip Nexus’u düşüren G2, ilk maçtan galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Vitality’nin Jhin ve Varus’u yasakladığı ikinci maçta ilk seçim hakkı kendisinde olan G2, Zven için Ashe kilitlemeyi tercih etti. Expect ise son zamanlarda sıkça gördüğümüz üst koridor Renekton seçimini yaptı. Graves alan Djoko’ya Nidalee alarak karşılık veren Trick de izleyenleri heyecanlandırdı. Skor anlamında başa baş giden ilk 20 dakikada 3 Ejder ve Baron almayı başaran G2, altın farkında önde bulunuyordu. Üç inhibitörü de düşüren G2, Baron savaşı sırasında backdoor atan Renekton sayesinde 33. dakikada maçı kazanmayı başardı. Böylece seriyi 2-0’a getiren G2, ligdeki sekizinci galibiyetini almış oldu.

Splyce 2-0 Giants

Çok kötü bir sezon geçiren Giants ile inişli çıkışlı bir grafik çizen Spyle’ın karşılaştığı günün son serisi, temiz bir galibiyetle sonlandı. İlk maçta Renekton alan Flaxxish’e karşı Wunder Gnar alırken, Kobbe bir süredir görmediğimiz adc Ziggs seçiminde bulundu. Mikyx’nin de destek Camille almasıyla Splyce oldukça ilginç bir kompozisyon kurmuş oldu. 10. dakikada ormanda çıkan savaşta 4’e 4’lük bir değişim oldu ve Memento Graves ile üç skor almayı başardı. Başa baş geçen bu savaştan sonra ise önde olan taraf sürekli Splyce oldu. Objektiflere yönelen, rakibinin kötü pozisyonlarını iyi değerlendiren SPY, 25. dakikada aldığı Baron güçlendirmesi ile maçı bitirmeyi başardı ve seride 1-0 öne geçti.

İkinci maçta orta koridora Ekko alan Sencux’a karşı, tekli derecelide çokça oynanan ancak profesyonel sahnede sık görmediğimiz Talon’u seçen Night, izleyenleri heyecanlandırdı. Ormancısı ve orta koridoru etkili performans gösterince maçın başında üstün konumda gözüken Giants’ta alt ve üst koridorun rakiplerinin çok gerisine düşmesi Spylce’ın işine yaradı ve Baron’u alıp Trashy’nin üçte üç yaptığı savaşı kazanan ekip, 30. dakikada ikinci maçtan da üstünlükle ayrıldı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir