League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 6. Hafta 3. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde 6. hafta heyecanı, oynanan Misfits – Origen ve ROCCAT – Unicorns Of Love serilerinin ardından tamamlandı.

Son haftalarda başarılı bir grafik çizen Misfits, henüz galibiyetle tanışmamış Origen ile karşılaştı ve rahat bir galibiyet aldı. Origen’de xPeke’nin takıma dahil oluşu ise beklenen etkiyi yaratamadı. Bir süredir düşüşte olan Unicorns of Love da altıncı haftanın kapanış maçında ROCCAT karşısında galip gelerek moral tazeledi. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Misfits 2-0 Origen

xPeke’nin destek Braum tercih ettiği ilk maçta kırmızı tarafta olan Origen, üst koridor için Nautilus, orman içinse Kha’zix aldı. Buna karşılık Misfits’te Alphari Fiora, Kakao Lee Sin seçmeyi uygun gördü. İlk kan bire birde Wisdom’ı kesen Kakao’ya gitti. Maçın başında xPeke’nin agresif oyunlarıyla skorlar alan Origen, late game’i çok iyi oynadığı bilinen Misfits’e karşı daha fazla direnemedi. Takım savaşlarından özellikle Kakao ve PowerOfEvil’ın etkili oyunlarıyla önde ayrılan Misfits, 27. dakikada aynı anda hem alt koridor inhibitörünü düşürdü, hem de Baron’u kesmeyi başardı. Bu güçlendirmeyle baskı kuran ekip, üç dakika içinde maçı bitirdi ve seride 1-0 öne geçmiş oldu.

İlk maçta agresif oyunlarıyla özellikle maç başında etkili olan xPeke, serinin ikinci mücadelesinde Karma destek tercih etti. Ancak maç boyunca sürekli şekilde takımdan ayrı yakalanan başarılı oyuncu, Origen’in savaşlara bir kişi eksik girmesine sebep oldu. Buna rağmen bir takım savaşından üstünlükle ayrılmayı başaran OG, Baron güçlendirmesini aldı ancak iyi bir şekilde kullanamadı. Ardından 30. dakikada çıkan takım savaşını, Ignar’ın beş kişiyi de tutan Bard ultisi sayesinde rahatça kazanan Misfits iyice öne geçmiş oldu. Daha sonra Kadim Ejder’i de alan ve oyunu bitiren ekip, Origen’in EU LCS tarihindeki en uzun kaybetme serisi rekorunu kırmasına sebebiyet verdi.

ROCCAT 0-2 Unicorns of Love

İlk maçta mavi tarafta bulunan ROCCAT, Camille almayı tercih etti. Vizicsacsi karşısına Renekton tercih edince, Camille’i desteğe yollayıp üst koridora Gnar seçen ROC, Betsy içinse Ryze almayı uygun gördü. Serinin favorisi olarak görülen Unicorns of Love, izleyenleri şaşırtmadı ve rahat bir galibiyet aldı diyebiliriz. Botta çıkan ikiye iki savaşta, nişancısına asist dahi vermeden karşı destek oyuncusunu kesen Hylissang, maçtaki ilk kanı dökmeyi başardı. Bundan birkaç dakika sonra üst koridorda Vizicsacsi’nin bire birde Gnar’ı kesmesi, UOL oyuncularının rakibe göre bireysel olarak daha iyi olduklarını kanıtlar nitelikteydi. Baron’da çıkan savaşta dört kişi kaybeden ancak Xerxe sayesinde güçlendirmeyi rakibe kaptırmayan UOL, Hylissang’in etkili Malzahar ultileri sayesinde sonraki savaşlardan üstün çıkıp 32. dakikada maçı bitirmeyi başardı.

İkinci maçta UOL adına Samux Caitlyn almayı tercih etti. Tekli dereceli sırada sıkça gördüğümüz nişancıyı böylece son zamanlarda profesyonel sahnede de görme şansına eriştik. İlk maçın yıldızlarından Hylissang yine Malzahar seçerken, Xerxe ormana Rengar almayı uygun gördü. Orta koridorda Cassiopeia alan Exileh da sezonun en iyi oyunlarından birinin çıkardı desek yanılmış olmayız. Özellikle üç kişinin baskınına karşı kule altında yaptığı güzel oyunla hayatta kalan ve takımının üç skoru da almasında büyük rol oynayan başarılı oyuncu, izleyenlere keyifli anlar yaşattı. 20. dakikada hemen Baron’u alan UOL, dört dakika içinde alt ve orta inhibitörleri aldı ve Nexus’u da düşürerek maçtan 2-0 galip ayrılmayı başardı.

6. haftanın ardından EU LCS’te oluşan puan durumu şu şekilde:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir