League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde heyecan 7. hafta karşılaşmaları ile devam ediyor. İlk gün, oynanan VIT-GIA ve ROC-OG serileri ile tamamlandı.

Ligde düşme potasında yer alan dört takımın mücadelesi ile başlayan EU LCS’in 7. haftası, ilginç ve sürpriz dolu anlara sahne oldu. Birer galibiyeti bulunan Team Vitality ve Giants ekipleri arasındaki seriye, bug nedeniyle tekrar oynanan maç damga vururken, ROCCAT ile karşılaşan Origen, uzun bir aradan sonra maç kazanmayı başarsa da seriden mağlup ayrılmak durumunda kaldı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team Vitality 2-1 Giants

Haftanın açılış maçında ilk seçim hakkı kendilerinde olan Vitality ekibi, bu avantajını Malzahar’ı alarak kullanmayı tercih etti. Yukarıda Cabochard’ın ellerine Renekton’u veren VIT, ortada ise Orianna ile mücadele etmeye karar verdi. Buna karşılık Giants tarafında orta koridor Ahri dikkat çeken seçimlerdendi. Ormanda Kha’zix oynayan başarılı oyuncu Memento, orta koridora yaptığı baskın sonrası ilk kan skorunu Night’a bıraktı. Bununla birlikte başlayan Giants üstünlüğü oyun sonuna kadar devam etti. Ligde daha önce kötü performanslar ortaya koyan Giants, bu maçta aldığı skorlar, kuleler ve Ejderler ile etkili bir görüntü çizdi. Oyun sonlarına doğru toparlanmaya başlayan Vitality karşısında, aldığı Kadim Ejder sayesinde kazandığı takım savaşının ardından tekrar öne geçen Giants, 41. dakikada katliam yaparak galip geldi.

İkinci maçta daha da üstün olan Giants, ilk 25 dakikada skorda 6-0, altın farkında ise yaklaşık 8 bin altın öndeydi. Ancak Giants tarafından kullanılan ve görsel bir bug sebebiyle görünmeyen Orianna ultisi sonrası oyunu durduran Vitality, hakemlerin “remake” teklifini kabul etti. Böylece seçim yasaklamalar dahil olmak üzere, maçta her şey yeniden yapıldı. Yeni maçta Ashe oynayan Steelback’in etkili oyunu ve ultileri ile önde olan Vitality, ormanda kazandığı takım savaşı sonrası Baron’a yöneldi. Bu güçlendirme ile baskı kurup 28’de oyunu bitiren ekip, seriye eşitlik getirmiş oldu.

İkinci maçın moral bozukluğu ile serinin son karşılaşmasına çıkan Giants, hiçbir varlık gösteremedi diyebiliriz. Zira ilk maçta ve daha sonra yenilenen ikinci maçta çok üstün bir performans ortaya koyan ekip, bu maçta rakibine istediği cevapları veremedi. Yukarı koridora Olaf ve ormana Gragas alan Vitality, Memento’yu kesen Djoko’nun aldığı ilk kan skorunun ardından başlayan üstünlüğünü maç boyunca sürdürdü. Ancak rakipte Ziggs ve Zyra gibi şampiyonlar olunca kuşatma yapma konusunda sıkıntı çeken ekip, maçın uzamasına engel olamadı. 40. dakikada Baron’u alan ve Kadim Ejder’e yönelen Giants ile girdiği takım savaşını kazanan VIT, katliam yaparak mücadeden galibiyetle ayrılmayı başardı.

ROCCAT 2-1 Origen

xPeke’nin bu hafta da destek pozisyonunda görev aldığı Origen, ROCCAT ile karşılaştıkları serinin ilk maçında ortada Viktor, aşağıda Ezreal-Karma ikilisiyle oynama kararı aldı. ROC ise orta koridora Ahri alırken, alt koridorda Ziggs-Zyra gibi hasar potansiyeli yüksek bir ikiliyle mücadele etmeyi uygun gördü. Veteran oyuncu ve takım sahibi xPeke, maça aldığı iki kill ile başladı. Çok az skorun olduğu maçta, bu skorların hepsini alan Origen, yine altın farkında rakibinin gerisinde kaldı. 7-0 önde olan OG, önce Kadim Ejder, ardından da Baron’u almayı başardı. ROCCAT ise maçtaki ilk skorunu almak için 50. dakikaya kadar beklemek zorunda kaldı. 78 dakika süren ve Origen’in beş Baron almayı başardığı ilk maçta hanesine yalnızca dört skor yazdırabilen ROC, rakibinin ligdeki ilk galibiyetini almasına engel olamadı.

İkinci maçta Betsy orta koridora Swain tercih ederken, bir önceki maçta uzun bir sürenin ardından ilk galibiyetiyle tanışan Naehyun, karşısına Syndra almayı uygun gördü. İlk maç gibi bu mücadele de çok uzun sürdü. Ancak ilk maçın aksine bu kez çok fazla skora şahitlik ettik ve takımlar toplamda 54 kez kan akıtmayı başardı. Başa baş giden mücadelede öne geçen ROCCAT, Betsy’nin üçte üçü sonrası Kadim Ejder’i almayı başardı. Ardından üç inhibitör kulesini de düşüren ekip, aldığı Baron güçlendirmesiyle birlikte baskı kurarak 54. dakikada maçı bitirmeyi başardı.

Üçüncü maçta mavi tarafta bulunan Origen, ilk seçimden Varus almayı tercih etti. xPeke’nin destekte tartışmalı Alistar seçimi ve üst koridor Rumble’a karşı nişancı Ziggs, yukarı koridor Gnar alan ROCCAT, bu tercihleriyle rakibini mağlup etmeyi başardı. Maça ilk kan skorunu alarak başlayan ROC’a ilk kule ile cevap veren Origen, ormanda sürekli kötü yerlerde takım halinde yakalanıp rakibinin çevresinin sarmasını kolaylaştırınca, başa baş giden mücadelede bir anda geriye düştü. Baron alıp ardından katliam yapan ROC, üç inhibitörü de düşürdü ve 30. dakikada seriyi noktalamayı başardı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir