League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde heyecan 7. hafta karşılaşmaları ile devam ediyor. İkinci gün, oynanan G2-SPY ve FNC-UOL serileri ile tamamlandı.

Günün ilk mücadelesinde namağlup G2 Esports, Splyce ile karşı karşıya geldi. Rakibine ilk yenilgisini tattırmaya çok yaklaşan SPY, ne yazık ki bu amacına ulaşamadı. Ardından, yenilenmiş kadrosuyla kötü bir sezon geçiren Fnatic, ligin güçlü ekiplerinden Unicorns of Love ile kozlarını paylaştı. İlk maçı kazanan FNC, rakibinin güzel bir dönüşle galibiyete ulaşmasına engel olamadı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

G2 Esports 2-1 Splyce

İkinci günün ilk maçında orta koridorda Perkz Cassiopeia alırken, Splyce’ın başarılı oyuncusu Sencux, karşısında Viktor oynamayı tercih etti. Destek pozisyonunda ise Malzahar alan G2’ya, karşı seçim olarak Tahm Kench alan Splyce, maça kontrollü başladı. İlk 10 dakika herhangi bir aksiyonun olmadığı maçta, beş kişilik bir rotasyon ile üst koridora giden SPY, iki skor çıkarmayı başardı. Bunun ardından rakibine göz açtırmayan ve sezonun en iyi performansının gösteren ekip, 26. dakikada Baron’u aldı. Bu güçlendirmeyle ortadan baskı kuran SPY, inhibitörü düşürdü ve 32. dakikada oyunu bitirmeyi başardı. Çok kötü oynayan G2, ilk skorunu ancak 31. dakikada alabildi.

Serinin ikinci maçında bambaşka bir G2 izledik. İlk seçimden Trick için Graves alan ekip, Perkz’ün ellerine Ahri verdi. Buna karşılık SPY tarafında Sencux, Ekko almayı tercih etti. Mücadelenin henüz ilk dakikalarında alt koridordan skor alan G2, bu avantajını çok iyi kullandı ve kartopu etkisine bağlamayı başardı. Rakibine göz açtırmayan ekip, kuleler, Ejderler, skorlar alırken SPY tarafı buna herhangi bir cevap veremedi. 31. dakikada Baron’u da alan G2, bu güçlendirmeyle orta ve alt koridor inhibitörlerini düşürdükten sonra maçı bitirmeyi başardı.

Eşitliğin ardından gidilen üçüncü maçta mavi tarafta bulunan SPY, Sencux için Jayce tercih etti. Perkz ise karşısına Zed alarak izleyenleri heyecanlandırdı. Üst koridora Kennen, nişancı pozisyonunda Ziggs alan Splyce, ilginç bir kompozisyon kurmuş oldu. İlk iki maçın aksine, serinin üçüncü maçı başa baş bir mücadeleye sahne oldu. Oyun başı biraz üstün görünen SPY, Baron etrafında çıkan takım savaşını çok kötü oynayınca, bu üstünlüğü rakibine kaptırdı. 30. dakikada Baron’u alan G2 Esports, güçlendirmeyi çok iyi kullandı ve iki inhibitör düşürdü. Bu sırada rakibinden skorlar da almayı başaran ekip, 34. dakikada mücadeleyi bitirmeyi başardı ve namağlup unvanını sürdürdü.

Fnatic 1-2 Unicorns of Love

İlk maçta first pick’te Varus alan ve Rekkles’ın ellerine veren Fnatic, Caps için ise Viktor tercih etti. Bu karşılık Unicorns of Love tarafı, ortada Ryze, ormanda Rengar ile oyuna başladı. İlk kanı alan Rekkles’a karşı, dört skor alarak cevap veren UOL, erken oyunda rakibi karşısında inanılmaz bir üstünlük kurdu. Baron alan ekip Nexus’a kadar dayandı. Tam oyun bitiyor denirken, iki skor alıp bu baskıyı savuşturan Fnatic maça tutundu. Ardından UOL galibiyet için tekrar yüklendi, bu kez de Exileh’ı yakalyıp kesen FNC, rakibinin maçı bitirmesine yine izin vermedi. Üç inhibitörü de düşen ekip, orta koridorda çıkan savaşı kazanınca, tek bir katliam ile maçı bitirmeyi başardı ve sürpriz bir şekilde ilk mücadelede galip geldi.

İkinci maçta Hylissang’in Zilean destek tercihi dikkat çekiciydi. Ortada ise Ryze alan Exileh’a karşı Caps Cassiopeia tercih etti. İlk maçtaki gibi Unicorns bu mücadelede de çok üstündü. Skorlar alan ve altın farkında önde olan UOL, Baron yapan rakibini katliam ile cezalandırdı. Daha sonra kendileri Baron alıp bu güçlendirmeyle Fnatic’i üssüne hapseden UOL, çok doğru ve güvenli oynayarak üç inhibitörü de düşürdü.  Karşılık vermek isteyen rakibini çıkan savaşta yenen Unicorns, seriyi üçüncü maça uzatmış oldu.

Son maçta Fnatic; yukarıda Rumble, ormanda Elise, ortada Vladimir, aşağıda ise Jhin-Zyra ile çok güçlü bir kompozisyon kurdu. Ancak daha işlevsel ve tank bir takım yaratmayı tercih eden UOL, seçim yasaklama ekranından üstün ayrıldı. Geçtiğimiz yıl TBF’de Naru’ya karşı çok büyük üstünlük kuran Caps, bu maçta da sevdiği şampiyonlardan Vladimir’i aldı. İlk kanı da bire birde almayı başaran oyuncu, mücadeleye üstün başladı. Fnatic oyun başında daha önde olsa da UOL’nin daha doğru oynadığını gördük. Üç Alev Ejderi alan rakibine karşı, bu dezavantajlı durumda bile üstünlüğünü kabul ettiren ekip, Xerxe’nin çaldığı Baron’la işini daha da kolaylaştırdı. 37’de Kadim Ejder’i de alan UOL, üç inhibitörü de düşürdükten sonra maçı bitirmeyi başardı ve bu zorlu seriden galibiyetle ayrılmış oldu.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir