League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 7. Hafta 4. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde 7. hafta heyecanı, ligde kalma açısından büyük öneme sahip Giants-Origen serisini ardından sonra erdi. 

Haftanın ilk gününde ROCCAT ile karşılaşan ve bu sezon ligdeki ilk galibiyetini alma başarısı gösteren Origen, buna rağmen seriden 2-1 yenik ayrılmış ve önümüzdeki sezon ligde mücadele etme ihtimalini zora sokmuştu. Yine alt sıralarda bulunan Giants da Team Vitality ile kozlarını paylaştığı mücadeleden yenik ayrılarak, eline geçen büyük avantajı kullanamamıştı. Haftanın son gününde Origen ile Giants arasında oynanan ve alt sıraları ilgilendiren mücadelenin kısa özeti şu şekilde:

Giants 2-1 Origen

Serinin ilk maçında ilk seçim hakkı kenisinde olan Giants, bu avantajını orta koridor Jayce alarak kullandı. Nişancı pozisyonuna da Ziggs tercih eden ekip dürtmeye yönelik bir kompozisyon kurmuş oldu. Origen tarafında ise Satorius Renekton, geçtiğimiz hafta mağlubiyet serisi sona eren Naehyun Ryze, takım patronu xPeke ise Lulu almayı tercih etti. Başa baş giden ve uzun süre skorun çıkmadığı mücadelede ilk kan, orta koridorda kule düşüren rakibini ters pozisyonda yakalayıp xPeke’yi kesen Memento’ya gitti. Bundan beş dakika sonra önce üst sonra orta koridordan baskı kuran Giants, iki skor alıp hızlıca mücadeleyi bitirdi ve seride 1-0 öne geçti.

Bu kez mavi tarafta bulunan Origen, ilk seçimden Satourius için Gragas’ı kilitledi. Ziggs ve Jayce’i de rakibin elinden alan OG, seçim yasaklamadan kurduğu kompozisyonla üstün çıktı diyebiliriz. İlk maçın aksine serinin ikinci mücadelesi hareketli başladı. Alt koridorda kurduğu baskıyla hem Alev Ejderi’ni kesen hem de dört skor alan GIA, serinin 2-0 sonlanacağının sinyallerini verdi. Ancak iyi bir cevapla üst üste dört skor alan Origen, bir anda altın farkında üstünlüğü ele geçirdi. Ortada ormancı skorunu aldıktan sonra barona yönelen ekip, rakibin bunu engellemeye çalışmasına rağmen Çarp avantajını kullanarak güçlendirmeyi aldı ve orta koridordan baskı kurmaya başladı. Orta inhibitörü açan ve alt inhibitörün de kulesini düşüren ekip, daha sonra tekrar Baron alarak üst koridordan ilerleyerek maçı bitirdi.

Serinin üçüncü maçında Giants’ın orta koridora Zed ve üst koridora Maokai seçtiğini gördük. Origen tarafında ise buna Rumble, Caitlyn ve Lee Sin alınarak cevap verildi. Orman ve üst koridorda üç skor alan GIA, bu maça da üstün başladı. Haritanın her yerinde baskı kuran ekip, rakibine göz açtırmadı desek yanılmış olmayız. 30. dakikada Baron alıp üst koridordan ilerleyen GIA, hem inhibitörü düşürüp hem de Nexus kulelerinden birini indirince, işini oldukça kolaylaştırmış oldu. Bundan üç dakika sonra tekrar baskı kuran ve aldığı skorlar sonucunda maçı bitiren ekip, serinden 2-1 galip ayrılmayı başardı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir