League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 8. Hafta 2. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde 8. hafta heyecanına, ikinci günde oynanan UOL-H2K ve G2-MSF serileriyle devam edildi. Ligin ilk haftalarındaki baskın oyunu ve etkili performansını son zamanlarda Vadi’ye yansıtmayı başaramayan UOL, B grubunda liderlik mücadelesinde karşılaştığı H2K’i, temiz bir oyunun ardından maç vermeden geçmeyi bildi. Günün ikinci serisi ise daha heyecanlı ve birbirine yakın bir şekilde geçti. Namağlup lider G2 Esports’u zorlayan Misfits, buna rağmen rakibine boyun eğdi ve aradaki puan farkını kapatmak için eline geçen fırsatı tepmiş oldu. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

H2K 0-2 Unicorns of Love

Günün ilk maçında ilk seçim kendilerinde olan H2K ekibi, bu haklarını Odoamne için Camille kilitleyerek kullandı. UOL tarafından bu seçime Renekton ile karşılık verilirken, ortada Febiven Ahri, Exileh ise ilginç bir eşya dizilimiyle LeBlanc oynadı. Hextech Roketkemer ve Lich Bane alan oyuncu, bu tercihleriyle maçta etkili olmayı başardı. İlk kan skoru, Graves ile üst koridora baskın yapan Jankos gitti. Bunun sonucunda koridorda geri düşen Vizicsacsi, bu dezavantaja hiç aldırış etmeden dominant oyununu sürdürdü. Birçok pozisyonda ikiye karşı bir savaşan başarılı üst koridor, Renekton’un oyun başındaki gerçek gücünü ortaya çıkarmayı başardı. Mücadeledeki ilk büyük takım savaşı Baron etrafında çıktı. İki skora karşılık dört skor alan Unicorns of Love, buradaki üstünlüğüyle koridorlarda baskı kurmaya başladı. Ardından bir kez daha güçlendirmeyi alan ekip, katliam yaptığı takım savaşının ardından seride 1-0 öne geçti.

İlk maçta Camille ile çok etkisiz gözüken Odoamne, serinin ikinci maçında Rumble oynamayı tercih etti. Orta Febiven Orianna alırken, ormanda Jankos Kha’zix almayı uygun gördü. Buna karşılık olarak UOL ekibi Xerxe’nin ellerine yine Rengar verirken, ortada Viktor, destekte Zilean tercihlerinde bulundu. İlk maçın aksine serinin bu mücadelesinde H2K’in çok üstün bir oyun oynadığına şahitlik ettik. Tüm koridorlarda baskı kuran Jankos, bu üstünlüğün mimarlarından biri konumundaydı. Yedi binlere kadar çıkan altın farkının üzerine Baron güçlendirmesini de alan H2K, üst koridordan baskı kurdu ancak bir şey almayı başaramadı. Uzun süre etkisiz olan UOL, ormanda çıkan takım savaşında katliam yapınca Baron’u aldı. Daha sonra Ejder çevresinde çıkan savaşı da kazanan ekip, geriden gelerek maçı bitirmeyi başardı ve seriden 2-0 ile galip ayrılmayı bildi.

G2 Esports 2-1 Misfits

Serinin ilk maçında mavi tarafta olan G2 Esports, üst koridor oyuncusu Expect için Nautilus’u kilitledi. Misfits tarafında ise ilk seçimler, Ignar için Thresh, Kakao için Graves oldu. Orta koridorda ise Perkz Syndra alırken, PowerOfEvil karşısına Orianna almayı tercih etti. Mücadelede ilk kanı, ormanda Trick’i yakalayıp kesen başarılı oyuncu Kakao aldı. Bu skorun haricinde ilk 20 dakikada sakin ve hareketsiz bir oyun izledik. Daha sonra Baron’a yönelen G2, güçlendirmeyi alıp savaştan da iki skorla ayrılınca bir anda öne geçmiş oldu. Alt koridordan baskı yapan ekip, PowerOfEvil’ın başarılı Orianna ultisi ile geri püskürtülmüş oldu. 30. dakikada çıkan Baron savaşında Zven’in Dörtte Dördü sonrası katliam yapan G2, üst koridordan ilerleyip maçı bitirdi ve seride 1-0 öne geçmiş oldu.

İlk maçta etkisiz olan Hans Sama’nın bu kez nişancı pozisyonunda Lucian almayı tercih etti. İlk maç Thresh ile varlık gösteremeyen Ignar da bu oyunda Zyra seçmeyi uygun gördü. Bir önceki mücadelede ilk kanı alan Kakao, bu sefer Perkz’e ilk kan skorunu verdi ve böylece G2 maça önde başlamış oldu. Daha sonra ortada çok güzel bir kule altı yapan Misfits, takım üyelerinden birini kaybetmeden üç skor almayı başardı ve oyuna ortak oldu. Ejder etrafında çıkan savaşta dört skor alıp tekrar öne geçen rakibine orta koridorda çok güzel bir oyunla üç kişiyi keserek cevap veren Misfits, 35. dakikada seriyi 1-1’e getirdi.

İkinci maçtaki performansıyla G2’ya ilk mağlubiyetini tattıracağının sinyallerini veren Misfits, ormanda Lee Sin, yukarıda Gnar ve ortada Viktor ile bu maça çıkma kararı aldı. İlk maçta yasaklanıp ikinci maçta Zven tarafından alınan Kalista da sonunda Hans Sama tarafından kilitlenebildi. İlk 10 dakika pek fazla olayın yaşanmadığı serinin son maçında, haritanın farklı yerlerinde kötü pozisyonlarda yakalanıp skorlar vermeye başlayan Misfits, rakibini kendi elleriyle avantajlı duruma soktu. 30’da Baron alıp orta koridordan baskısına başlayan G2, üç inhibitör kulesini düşürmeyi başardı. Ortada çıkan savaşta Zven skorunu alıp Baron’a yönelen Misfits, bu sırada Expext’in ışınlan ile Nexus kulelerini düşürmesine engel olamadı ve bir baskı daha yapıp oyunu bitiren G2, namağlup unvanını sürdürdü.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir