League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2018 Bahar Mevsimi finalleri bu akşam başlıyor

Normal sezonun tamamlanmasının ardından EU LCS’te mevsim finalleri başlıyor. İlk çeyrek final karşılaşması bu akşam Splyce ile ROCCAT arasında oynanacak.

Bu yıl oldukça çekişmeli anlara sahne olan Avrupa League of Legends sahnesi, Bahar Mevsimi finalleriyle devam ediyor. İlk haftalar inişli çıkışlı bir grafik çizen Fnatic, daha sonra üst üste aldığı galibiyetler ile ligi ilk sırada bitirmeyi başardı. Bu başarı ekibe aynı zamanda playoff’lara yarı finalden katılma hakkı da verdi. İkincilik içinse Vitality, Splyce ve G2 arasında ciddi bir çekişme yaşandı.

Normal sezonun son gününde Vitality yenilip, G2 ve Splyce galibiyet alınca eşitlik bozucu maça gidildi. Splyce ile karşılaşan son şampiyon G2 Esports rakibini yenmeyi başarınca yarı final biletini cebe koyan son takım oldu. Bu sonuçların ardından Splyce ve Vitality çeyrek finallerin yolunu tutarken, beş ve altıncı sıradaki ROCCAT ile H2K playoff’lara katılmayı başaran diğer ekipler oldu.

EU LCS’te ilk çeyrek final karşılaşması bu akşam Splyce ve ROCCAT arasında saat 20:00’de oynanacak. Diğer eşleşmede ise Team Vitality ve H2K, yarın akşam 19:00’da kozlarını paylaşacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir