League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS’te 3. hafta mücadeleleri başladı

EU LCS Yaz Mevsimi’nde heyecan 3. hafta mücadeleleriyle devam ediyor. Sürpriz sonuçlara sahne olan ilk gün karşılaşmaları sona erdi.

Ligin yeni ekibi Mysterious Monkeys hala bir galibiyet alabilmiş değil. Birçok otorite ekibin Team Vitality’den iyi olduğu görüşünde olsa da takım bu haftaya da puansız bir şekilde başladı. ROC-FNC serisi ise günün sürpriziydi. Seri boyunca baskın bir oyun sergilemesine rağmen bireysel hatalar ve rakibi küçümseme gibi Fnatic’ten beklenmeyecek hareketler, Roccat’in seriyi kazanması ile sonuçlandı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team Vitality 2-0 Mysterious Monkeys

Serinin açılış maçında VIT’ın erken oyunda birçok hata yaptığına şahit olduk. MM ise rakibinin hatalarını iyi bir şekilde değerlendirmeyi başardı. Fakat MM’in hala LCS seviyesine oynayamadığını belirtmek gerekiyor. Bu hatalar takıma sadece skor altını olarak geri döndü. 24. dakikada ekip skorlarda önde olmasına rağmen hala kule alamamıştı ve altın farkında VIT öndeydi. Yani kısaca MM makro oyunu beceremedi. 25. dakikadaki Baron girişimi ise felaketle sonuçlandı. VIT hem baronu çalmayı başardı, hem de MM oyuncularının tamamını öldürdü. Kontrolü tamamen eline alan VIT çok geçmeden karşılaşmayı kazandı ve seride öne geçti. Serinin ikinci maçında ise kontrol tamamen VIT’teydi. Karşılaşmanın ilk dakikalarından itibaren güvenli oynayan VIT, Baron yemlemesi yaparak farkı daha da açtı.  MM maç boyunca sadece 2 skor ve 3 kule alabilirken VIT maçı 35. dakikada bitirdi ve üç puanın sahibi oldu.

ROCCAT 2-1 Fnatic

Serinin ilk maçında Fnatic’in yine Kennen’ı tercih ettiğini gördük. Bunun yanına Soaz’ın imza şampiyonlarından birisi olan Gnar’ı alan FNC, oyunun tamamında baskın bir performans sergiledi. Orta koridorda Betsy’yi aldıktan sonra Baron’a yönelen ve çok iyi bir ayrık ittirme oynayan FNC, bu defa hızlı bir şekilde hareket etmek yerine güvenli oynadı ve karşılaşmayı 40. dakikada, ROC’a sadece 3 kule vererek tamamladı. Serinin ikinci maçında ise FNC’nin çok kritik hatalar yaptığına ve ROC’un bu hataları çok güzel değerlendirmesine şahit olduk. Oyun tamamlandığında dahi altın konusunda önde olan FNC, mutlak hakimiyet sürdürdüğü karşılaşmada ROC’a iki tane önemli harita görevi bırakınca maçı da bir nevi fırlatmış oldu. Kadim Ejder’i alan fakat bundan dilediği gibi faydalanamayan Roccat, Baron aldıktan sonra 45. dakikada FNC’nin alt koridorda Phaxi’yi kovalamasını fırsat bildi ve maçı tamamladı. Serinin son maçı ise tamamıyla Pridestalker ile alakalıydı. İki takım da takım savaşlarında birçok hata yapmasına rağmen Roccat’te Pridestalker, tam iki defa Baron çaldı ve bu Fnatic’in sonu oldu. İkinci maçın aksine çok daha kısa sürede biten karşılaşma ROC’un galibiyetiyle sonuçlandı ve Fnatic ilk mağlubiyetini aldı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir