League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS’te 6. hafta karşılaşmaları başladı

EU LCS’te 2017 Yaz Mevsimi heyecanı 6. hafta karşılaşmalarıyla başladı. Haftanın ilk gününde ise Team Roccat-H2K Gaming ile Ninjas in Pyjamas-Team Vitality serileri oynandı.

Gün ilk serisinde NiP ile VIT karşı karşıya geldi. Serinin birinci maçında ise mutlak bir VIT hakimiyeti vardı. İki takım da üst koridoru kamplarken NiP’nin makro anlamda VIT’in fazlasıyla geriye düştüğüne şahit olduk. 30. dakikada orta koridorda çıkan takım savaşı ise VIT’e galibiyeti getiren hamle oldu. Beklenilen agresif oyunu ilk defa sergilemeyi başaran VIT, Baron’u da aldıktan sonra karşılaşmayı tamamladı ve seride öne geçti. İkinci maç ise fazlasıyla çekişmeli geçti. Galibiyeti alan taraf NiP olurken, karşılaşmada fazlasıyla takım savaşı olduğunu ve NiP’inin genel olarak oldukça iyi oynadığını belirtmek gerekiyor. Rakibinin kendisini küçümsemesini iyi bir şekilde cezalandıran NiP, oyunun kontrolünü elinden hiç bırakmadı ve rakibi Baron güçlendirmesi almasına rağmen karşılaşmayı kazanarak bu mevsimki ikinci galibiyetini elde etti. Serinin son maçında da ilk maçtaki gibi ağır bir VIT üstünlüğü gördük. Çatışmaları daha iyi oynayan VIT, 23. dakikadaki Alev Ejderi önündeki takım savaşının ardından Baron güçlendirmesi ile yapıları rahat bir şekilde yıktı. Nukeduck ise oyun sonunda 5’te 5 yaparak güzel Corki oyununu süslemiş oldu. Takım, böylelikle seriyi 2-1 kazandı.

Günün ikinci karşılaşmasında H2K, ROC karşısında rahat bir galibiyet aldı. Serinin ilk maçında kitle kontrolü yüksek bir kompozisyon kuran H2K, rakibine sadece iki kule vererek maçı 25. dakikada bitirdi. Serinin ikinci maçı ilk maçtan da kısa bir sürede, 21. dakikada tamamlandı. H2K yine oldukça üstün bir oyun sergilerken, Roccat ilk maça karşın daha proaktif bir tarz sergildi. Buna rağmen doğru totemlemeyi yapmayan ve çok fazla tek tek yakalanan ROC, karşılaşmayı H2K’nin kazanmasına engel olamadı ve seriyi kaybetti.

İlk günün ardından oluşan puan tablosu ise şu şekilde:

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir