League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS’te 7. hafta maçları tamamlandı

Üst sıralardaki çekişmenin sürdüğü EU LCS’te 7. hafta maçları tamamlandı.

EU LCS’te 7. haftanın ilk günü yine çok güzel ve rekabetçi karşılaşmalara sahne oldu. Haftanın ilk gününde ligin alt ve orta sıraları için önemli bir mücadele olan UOL – SPY mücadelesi, erken oyunda etkin oynayan ve maç boyu oyunu domine eden SPY galibiyetiyle sona erdi. Xerxe ve kaSing’in erken oyundaki aktif ve doğru oyunları SPY’a çok önemli bir galibiyet getirdi. Bu etkili oyunlarını rakibe hiç skor vermeyerek oynadıklarını da belirtmeliyim.

İlk günün bir diğer dikkat çeken maçıysa MSF – GIA arasındaydı. İlk haftadan bu yana lige ağırlığını koyan ve liderliği bırakmayan MSF, GIA karşısında sürpriz bir yenilgi aldı.  GIA, mevsim elemelerine kalma umutlarını ormancıları Djoko’nun muhteşem Taliyah performasıyla sürdürmüş oldu. Ligin başarılı takımlarından FNC, üst sıralara yükselmek isteyen VIT ile karşılaştı. Erken oyunda baskılı oynayan VIT, FNC’nin cevap verememesi sonucunda galip gelmeyi başardı.

İlk günün diğer maçlarında ise S04, ROC karşısında galip gelirken G2, H2K karşısında kazanmayı başardı. Haftanın ikinci günündeki tartışmasız en büyük sürpriz ise H2K’in SPY karşısındaki galibiyeti oldu. Lig başından beri 13 maçı da kaybeden H2K, SPY karşısında ilk galibiyetini aldı ve yenilgi serisine son verdi. Ligin zirvesini ilgilendiren en önemli mücadelelerden biri ise G2 – FNC arasında gerçekleşti. Caps’in imza şampiyonlarından biri olan Yasuo’yla neler yapabildiğini tekrar gördüğümüz maç FNC galibiyetiyle sonuçlandı. Bu sonuçla FNC ligde ilk sırayı MSF ile paylaşmış oldu.

MSF ise ilk gündeki yenilgiyi unutturmak için çıktığı maçta S04’e yenildi ve bu haftayı şaşırtıcı bir şekilde 2 yenilgiyle tamamlamış oldu. İkinci günün diğer maçlarındaysa GIA, ROC karşısında galip gelirken VIT ise UOL karşısında kazanmayı başardı.

EU LCS’te 7. hafta mücadeleleri sonucunda oluşan tablo ise şu şekilde:

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

1 Comment

  • mehmet 9 Ağustos 2018

    G2 şampiyon olacak açık ve net.Çünkü seriler geldğinde Rekkles takıma dönecek ve takıma çok kızgın.Rekkles o şampiyonluğu kazandırtmaz.Misfit sencux la hiç birşey yapamaz.En fazla elemelerden dünya kupasına giderler.Schalke yi Nukeduck taşıyor ama en fazla çeyrek görürler.Upset solo que da yaptıklarının onda birini yansıtamıyor.VIT takım oyunları iyi ama 5 maçlık serilerde bu yetmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir