League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Yaz Mevsimi Elemeleri’ne katılacak EU CS takımları belli oldu

EU Challenger Series’tan gelip EU LCS 2017 Yaz Mevsimi Elemeleri’nde oynamaya hak kazanan takımlar Fnatic Academy ve Misfits Academy oldu.

Bu hafta büyük bir çekişmenin yaşanacağı ve Fnatic’in dahi playofflar’a katılamama tehlikesi içinde olduğu EU LCS 10. hafta öncesi, Yaz Mevsimi Elemeleri’ne katılma hakkı kazanan EU CS takımları belli olmuş durumda. Buna göre playoff’larda geçtiğimiz hafta sonu FC Schalke 04’ü mağlup eden Misfits Academy ile dün Paris Saint-Germain’i deviren Fnatic Academy, promotion turnuvasında EU LCS’e yükselmek için boy gösterecek.  Böylece espora yatırım yapan iki futbol takımı Schalke 04 ve PSG, önümüzdeki Yaz Mevsimi’nde EU LCS’te oynama şanslarını başka bahara bırakmış oldu. EU LCS’te A grubunu son sırada bitiren Giants ile B grubunu galibiyet dahi alamadan dibe demir atmış şekilde noktalayan Origen’in de böylece ligde kalma adına karşılaşacağı takımlar belli olmuş oldu.

EU LCS 2017 Yaz Mevsimi Elemeleri’nde ise format şu şekilde olacak: Öncelikle LCS’ten gelen takımlarla CS takımları birbirleriyle eşleşip oynayacaklar. Ardından bu serilerin kazananları birbirleriyle karşılaşacak ve galip gelen takım direkt olarak EU LCS’e yükselmiş olacak. Serilerin kaybedenleri ise kendi aralarında oynayacak ve burada da mağlup olan taraf EU CS’e düşmüş olacak. Son olarak ise, kazananlar tarafının kaybedeni ile kaybedenler tarafının kazananı kozlarını paylaşacak ve burada galip gelen ekip LCS’e yükselirken, kaybeden taraf bir sonraki mevsim CS’te mücadele edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir