League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS’e yükselen ikinci takım Fnatic Academy oldu

Giants ile Yaz Mevsimi Elemeleri’nin son serisinde karşı karşıya gelen Fnatic Academy, rakibini 3-0 ile geçerek önümüzdeki sezon EU LCS’te yer alma hakkı elde etti.

EU LCS promotion maçlarında ilk gün yendiği Giants ile tekrar karşılaşan Fnatic Academy, temiz bir galibiyetle rakibinin EU CS’e düşmesine sebep oldu. Dün Misfits Academy’ye 3-2 yenilen ve lige yükselmek için eline geçen ilk fırsatı değerlendirememiş olan Fnatic, Origen’i devirip bir kez daha ligde kalma şansı yakalayan Giants’ın bu hayallerini suya düşürdü ve EU LCS vizesi almayan başaran ikinci ekip oldu. İlk maçta takım halinde iyi olan FNA, rakibinin LeBlanc’ı yasaklamamasını fırsat bilip şampiyonu hemen kilitleyen Nisqy’nin de etkili oyunuyla seride 1-0 öne geçerken zorlanmadı. İkinci maçta yine yüksek performans gösteren Nisqy’ye ormancı Amazing de Olaf tercihiyle eşlik edince, Giants henüz ne olduğunun farkına varmadan bir anda seride 2-0 geriye düşmüş oldu. İlk iki maçın kahramanı olan Türk orta koridor, serinin son maçında ise takımının en kötü ismiydi desek yanılmış olmayız. İkinci maçta olduğu gibi yine Cassiopeia oynayan oyuncu, istediği performansı Vadi’ye yansıtmakta bu kez zorluk çekti. Ancak yukarıda Fiora oynayan Kikis ve Ashe kilitleyen MrRallez’in etkili oyunları Fnatic’te bu maçın da kazanılmasını sağladı ve ekip EU LCS biletini cebine koydu.

Perşembe gününün ilk serisinde Fnatic Academy’yi 3-2 ile geçen Misfits Academy bilindiği üzere EU LCS’e yükselen ilk takım olmuştu. Ardından Origen’e karşı oynanan serinin kazananı olan Giants ile kozlarını paylaşan Fnatic Academy, eline geçen bu ikinci şansı iyi değerlendirdi ve LCS’e yükselme başarısı gösterdi. Bu iki akademi takımının yerine hangi takımların mücadele edeceği veya yeni isimlerinin ne olacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir