League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS’ten Worlds’e giden son takım Splyce oldu

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi’ni ikinci olarak tamamlayan Splyce, Bölgesel Eleme Turnuvası Finali’nde Unicorns of Love’ı 3-2 yenerek sunucudan 2016 Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanan son takım oldu. Harika bir mevsim geçirmesine rağmen şampiyon olamayan Splyce’ın Worlds bileti alması hayranlarını oldukça sevindirdi.

EU LCS Bölgesel Eleme Turnuvası’nın kazananı dün oynanan Splyce-Unicorns of Love serisi ile belli oldu. Kendisini olağanüstü bir şekilde geliştirerek bir önceki mevsim ligden düşmemek için mücadele göstermesine rağmen 2016 Yaz Mevsimi’nde finale yükselen takımın başarı hikayesi ise kaldığı yerden devam ediyor. Yari finalde H2K’yi eleyen Splyce finalde son şampiyon G2 ile karşılaşmış ve rakibine 3-1 yenilmişti. Bölgesel Eleme Turnuvası’na finalden giren ve Unicorns of Love ile karşılaşan takım, bu  seriyi 3-2 kazanarak 2016 Dünya Şampiyonası’na EU LCS’ten katılan son takım olmayı başardı.

Seri boyunca oldukça iyi oynayan rakibine karşı pes etmeyen Splyce, son ana kadar oyun disiplininden kopmadı ve bunun mükafatını da aldı. Özellikle serinin ikinci maçında harika bir geri dönüş gerçekleştiren takım, 10k altın farkından geri gelerek maçı kazanmayı başardı. Takımda genel olarak Trashy oldukça etkili bir performans ortaya koyarken, Kobbe de Jhin ile takımını taşıyan oyuncu oldu.

Unicorns of Love ise finalde kaybetmesine rağmen en az Splyce kadar takdir topladı diyebiliriz. Kötü bir mevsim geçirmesine rağmen mevsim finallerinde beklenenin çok üstünde bir performans gösteren takım, Bölgesel Eleme Turnuvası’nda da iyi bir oyun ortaya koydu. Turnuva başlamadan önce scrim skandalının ortaya çıkmasıyla daha da fazla sempati toplayan UOL, bu hırs ile finale kadar gelmeyi başardı. Sırası ile Giants ve Fnatic’i zorlanmadan 3-0 eleyen UOL, finalde Splyce karşısında oldukça derli toplu ve baskılı bir oyun oynadı. Bireysel hataları minimuma indiren takım, pozisyon dışı yakalanmaları ve yanlış baron kararları yüzünden seriden oldu diyebiliriz. Yine de, ligden düşer gözüyle bakılan UOL’un Worlds’ü bir maç ile kaçırması, olağanüstü bir başarı olarak nitelendiriliyor.

Belirttiğimiz gibi Splyce 2016 Dünya Şampiyonası’nda EU LCS’i temsil eden son takım olacak. Sunucuyu turnavada temsil edecek diğer takımlar şampiyon G2 ve H2K idi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir