League of Legends League of Legends Haberleri

F.C. Copenhagen, eski Dignitas CS:GO kadrosu ile anlaştı

Bugün daha önceden espor sahnesine adım attığını açıkladığımız F.C. Copenhagen, DotEsports’un haberine göre Dignitas ile yollarını ayıran Danimarkalı CS:GO kadrosu ile anlaştı. Ekibin ELEAGUE Major ve World Esports Games turnuvalarında Danimarkalı kulübün formasını giymesi bekleniyor.

Dün itibariyle CS:GO sahnesi büyük bir şok yaşamış ve Dignitas’ın CS:GO kadrosu ile yollarını ayırdığını öğrenmişti. Pihladelphia 76ers tarafından satın alınan Dignitas’ın Amerikalı oyunculardan oluşan bir kadro kurmak istediği, bu yüzden Danimarkalı oyuncuları takımdan gönderdiği belirtiliyordu. Bugün hem oyunculardan hem de takım yetkililerinden yapılan açıklamaya göre ayrılık kararının beraber alındığını öğrenmiştik. Danimarkalı oyuncuların şu anda formlarının zirvesinde olduğunu ve önümüzdeki 1 milyon dolar ödüllü Major turnuvasında finale kadar erişebilecek kapasitede olduğunu ekleyelim.

Espor sahnesine giren F.C. Copenhagen, DotEsports’un haberine göre Dignitas ile yollarını ayıran Rene “cajunb” Borg, Kristian “k0nfig” Wienecke, Mathias “MSL” Lauridsen, Ruben “rubino” Villarroel, Emil “Magisk” Reif ve koç Casper “Ruggah” Due, F.C. Copenhagen bünyesine katılacak. Copenhagen’ın espor sahnesine büyük bir miktar yatırım yapmak istediği ile FIFA, CS:GO ve Dota 2 takımı kurmak istediğini daha önceden belirtmiştik. Takımdan resmi açıklamanın Ocak ayının başlarında gelmesi bekleniyor. Zira oyuncuların Dignitas ile olan sözleşmeleri bu tarihlerde sonlanıyor.

Espora adım atan Danimarkalı futbol kulübü olmamasına rağmen, F.C. Copenhagen’ın güçlü bir espor takımı olmak istediğini bu yatırım ile anlamamız mümkün. Kulüp ayrıca CS:GO sahnesine yatırım yapan ilk Avrupalı futbol kulübü de olacak. Geleneksel spor dalları ile ilgilenen birçok kulüp, oyundaki vahşetten dolayı CS:GO  sahnesinden uzak durmuştu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir