League of Legends League of Legends Haberleri

Faker, Çin okullarında makale konusu oldu

League of Legends denildiğinde akla gelen belki de ilk isim olan Faker şimdiye kadar bir çok oyuncuya ilham kaynağı olmuştu. Bunu bir adım öteye taşıyan Çinli öğrenciler makalelerinde Faker’dan bahsetmeye başladılar. Hatta bir kısmı direkt oyuncuyu konu alan makaleler bile yazmaya başladı. Ünlü bir Çin sitesi olan 163.com’da yıldız orta koridoru konu alan birbirinden ilginç  yazılara ulaşabilirsiniz. Şu anlık bu yazılar Çince olsa da yakın gelecekte İngilizce’ye çevrilmesi bekleniyor.

Faker’ın bir yandan en iyi League of Legends oyuncuları arasında gösterilmesi, diğer yandan okulunda başarılı bir öğrenci olması onu diğer öğrencilerden farklı kılıyor. Bu da milyonlarca League of Legends takipçilerinin dikkatini çekiyor. Çünkü yıldız oyuncu bir çok öğrenci için yapılması güç şeyi çok kolaymış gibi gösteriyor.

Espor günümüzde hızla yayılan bir oluşum içerisinde ve internette bu konu ile ilgili günden güne daha fazla arama oluyor. Bununla birlikte ilk akademik makale konularında Faker ismi geçiyor.

Dünyanın en iyi oyuncularından biri olarak gösterilen Faker’ın şu an kariyeri biraz çalkantıda. SKT ile sayısız başarıya ulaşan ünlü orta koridor oyuncusu son MSI şampiyonasına gelememiş ve KT Rolster tarafından elenmişti. Aynı zamanda geçtiğimiz Dünya Şampiyonası’nda finalde favori olarak gösterilmelerine karşın Samsung Galaxy’e yenilmiş ve benzer bir başarısızlık yaşamıştı.

Bu mevsime de çok iyi başlayamayan orta koridor ve ekibi henüz 3 galibiyet tadabildi fakat tam 5 mağlubiyet yaşadı. İlerleyen zamanlarda yıldız oyuncu ile takım arkadaşlarnın mevsim turnuvasında nasıl rekabetçi bir konuma gelecekleri merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir