League of Legends League of Legends Haberleri

Faker değişen meta sonrası rakiplerine göz dağı verdi

League of Legends’da bir çok kesim tarafından dünyanın en iyi orta koridor oyuncusu olarak gösterilen Lee “Faker” Sang-hyeok meta değişikliği hakkında yorumlarda bulundu.

Ligde 2 galibiyet ve 4 mağlubiyet ile 8. sırada yer alan SK Telecom T1 sezona hiç de iyi başlayamadı. Bunun yanı sıra Jin Air Greenwings karşısında alınan galibiyet sonrası Faker beş rolde birden ustaca oynayabileceğini ve bunu diğer tüm oyunculardan daha rahat yapacağını belirtti.

Meta değişikliği ile kritik hasarlı eşyaların azalması sonrası nişancı olarak adlandırılan şampiyonlar yerini genel olarak dövüşçü şampiyonlara veya iyi durumda olan büyücülere bıraktı. Daha önce bir çok kez meta dışı karakterleri başarılı bir şekilde orta koridorda tercih eden Faker, bu meta değişikliğini bir üst noktaya taşıyarak şu anda ormanda tercih edilen Taliyah’ı nişancı pozisyonunda yani alt koridorda oynadı. Takımca alınan bu karar sonrası gelen zafer ise Faker’ın oldukça esnek olduğunu, sergilediği üst düzey oyununu alt koridora da taşıyabildiğini gösterdi.

Maç sonrası Faker tekli derecelide oynadığı esnada her koridorda metada olan ve olmayan şampiyonlar ile sürekli pratik yaptığını belirtti.

Eski takım arkadaşı ünlü üst koridor oyuncusu Heo “Huni” Seung-hoon NA LCS 2018 Bahar Mevsimi’nde şimdiye kadar 4 farklı koridorda performans sergiledi. Yıldız orta koridoru mevsim sonuna kadar tüm koridorları domine edebildiğini görebilecek miyiz? Yoksa dünyanın en iyi oyuncusu orta koridorda tekrar yükselecek mi? Hep beraber bekleyip göreceğiz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir