League of Legends League of Legends Haberleri

Faker’lı SKT ilk yenilgisini aldı

League of Legends’in profesyonel sahnesinin Kore ayağı olan LCK’de, lider durumda olan SKTelecom T1 ligin 1o. haftasında CJ Entus’a yenilerek ilk yenilgisini aldı. 10. haftayı 1-1 ile kapatan takım 14 galibiyet 1 mağlubiyetle ligde açık ara lider durumda.

Sezon 3’te dünya şampiyonu olarak dikkatleri üstüne çeken, ardından Sezon 4’te başarısız sonuçlar alan SKT, bu sezon ise ligde fırtınalar estirmeye devam ediyor. Uluslararası Sezon Ortası Özel Turnuvası’nda (MSI) finalde Çin ekibi EDG’ye kaybedilen seri sonrası yaz liginde formunu iyice zirveye çıkaran takım, Dünya Şampiyonası için çoğu otorite tarafından tekrar favori gösterilmeye başlandı. SKT’nin bu rüzgarı arkasına almış kaybetmeyen görüntüsüne son veren takım ise, 10. haftada karşılarına çıkan Madlife’lı CJ Entus oldu. 3 maçlık seriyi 2-1 kazanan CJ, ligde durumunu 10-5’e getirirken Dünya Şampiyonasına gidebilme umudunu arttırmış oldu. Faker’in tüm çabalarına rağmen yenilgiden kurtulamayan SKT’nin bu mağlubiyetiyle, profesyonel arenada yenilgi yüzü görmeyen tek takım olarak Avrupa ekibi Fnatic kaldı.

LCK’da 11. hafta öncesi puan durumu ise şu şekilde:

Ekran Alıntısı

13 haftalık lig maratonun ardından normal sezonun sona ermesiyle kapsamlı bir Kore ligi analizini siz değerli okuyucularımızla paylaşacağımızı da belirtelim. League Champions Korea hakkındaki tüm bilgileri lolesports.com adresinden elde edebilirsiniz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir