League of Legends League of Legends Haberleri

FC Schalke 04 Elements’in EU LCS yerini satın aldı

Alman futbol liginin köklü kulüplerinden Schalke 04, EU LCS’te son bir yıldır dilediği başarıyı yakalayamayan Elements’in ligteki yerini satın alıyor. Esports Observer’ın haberine göre anlaşma gelecek hafta resmi olarak duyurulacak.

e-Spor sahnesi altın yılını yaşıyor diyebiliriz. Büyük yatırımcıların League of Legends sahnesine adım atmasıyla beraber sahneye olan ilgi günden güne artarken, bir güzel haber de EU LCS’ten geldi. Alman futbol ligi Bundesliga’da mücadele gösteren Schalke 04, Elements’in ligteki yerini satın almayı planlıyor. Geçtiğimiz mevsim başında takımın ligdeki yerini satmayı planlayan Elements yönetimi, bu satışı gerçekleştirememiş ve tabiri caizse son dakika takımı kurarak ligde mücadele etmişti. 2016 Bahar Mevsimi’ni 6-12 skoru ile yedinci sırada bitirmişti. Playoff hakkı kazanamayan takım ligden düşme tehlikesi de yaşamamıştı.

Schalke’nin profesyonel League of Legends sahnesine girmesi, Beşiktaş’ın sahneye girişinden de büyük olarak gösteriliyor. Bütçe olarak tüm futbol kulüpleri arasında yedinci olduğu belirtilen takımın e-Spor sahnesine nasıl bir bütçe ile gireceği merak ediliyor. Son olarak geçtiğimiz gün Premier Lig kulüplerinden West Ham United, FIFA 16 oyuncusu Dragonn’u bünyesine katmıştı.

Büyük futbol kulüplerinin sektöre girişi, özellikle de LCS’in toplayacağı ilgiyi büyük ölçüde etkileyeceğe benziyor. Bilindiği üzere NA LCS takımlarından RNG Sacremento Kings’in sahiplerinden yatırım almış, ardından NBA efsanesi Schaquille O’Neal da takıma yatırım yapmıştı. Yazın gerçekleşen yıldız oyuncuların NA LCS’e “göçü”nün nedeni, takımların oyunculara görece az maaş veriyor oluşuydu. Schalke’nin Avrupa kulüpleri arasında bir “trend” başlatıp başlatmayacağı ise büyük merak konusu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir