League of Legends

Febiven, Fnatic ile kontratını yeniledi

Fnatic’in yıldız orta koridor oyuncusu Febiven, takımı ile 1 yıllık yeni bir kontrat imzaladığını duyurdu. Oyuncu, özellikle de Fnatic’in Yaz Mevsimi’ndeki 18-0’lık skorunun baş mimarıydı. Takımın 2015 Dünya Şampiyonası’nda da dominosu olarak performans gösteren Febiven, Huni ve ReignOver’ın aksine Fnatic’e sadık kalması ile takımın hayranlarını sevindirdi.

2015 sezonunun başında H2K Gaming’den Fnatic’e transfer olan oyuncu, orta koridor oyuncuları ile meşhur Avrupa sunucusunun yeni nesil yıldızlarından biri olarak gösteriliyordu. Yeniden yapılanan Fnatic’in Yellowstar ile en önemli parçası olan oyuncu, çaylak mevsiminde oldukça iyi bir performans göstererek kendisinden beklentileri yüksek tutabileceğimizi kanıtladı. Bahar Mevsimi’nde iyi oynayan Febiven, Yaz Mevsimi’nde ise mükemmel oynadı. Çoğunlukla takımın ana hasar kaynağı olan ve Huni gibi parlak ışıklar altında olmasa bile inanılmaz bir istikrar göstererek Fnatic’e maçları kazandıran oyuncunun, takımdan iki önemli oyuncu ayrıldıktan sonra kendisinin de ayrılabileceği konuşuluyordu. Huni ve ReignOver’ın gidişi elbette Fnatic için büyük bir kayıp, fakat takımda kaybı telafi edilemeyecek iki oyuncu bulunmakta: Febiven ve Yellowstar.

Febiven’in Fnatic’te kalması ise Fnatic’in 2016 sezonu için iyi bir kadro toplayacağının da göstergesi olarak kabul ediliyor. Dedikodulara göre Yellowstar’ın emekliye ayrılacağı konuşulsa da, bu söylentilerin gerçekleşme ihtimali, Febiven ve Rekkles’ın Fnatic’te kalması ile oldukça düşmüş durumda. Fnatic’in bu oyuncuları elinde tutması oldukça iyi bir işaret, fakat takımın ormancı ve üst koridor ikilisine kimleri transfer edeceği hala büyük bir muamma. Üst koridor olarak takımın seçenekleri daha fazla olarak gözükse de, Avrupa sunucusunun yetenekli ormancı yoksunluğu çektiği de bilinen bir gerçek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.