League of Legends League of Legends Haberleri

Febiven, H2K’ye transfer oldu

EU LCS’te sezon arası transfer dönemi bir kez daha çılgınca başladı. Fnatic’in başarılı orta koridor oyuncusu Febiven, kötü geçen bir sezonun ardından organizasyondan ayrıldı ve eski takımı H2K’ye transfer oldu. 

Geçtiğimiz yılı hayal kırıklığı ile kapatan Fnatic büyük bir yara aldı ve orta koridor oyuncusu Febiven ile yollarını ayırdı. 2015 yılındaki başarının arkasındaki en önemli isimlerden olan oyuncu, 2016 yılında performansında bir düşüş yaşamış ve eleştirilere maruz kalmıştı. Fnatic ile çeyrek finalde H2K’ye yenilen oyuncu, 2 yıllık bir maceranın ardından eski takımı H2K’ye geri dönme kararı aldı. Fnatic’in önümüzdeki günlerde yeni kadrosunu duyurması bekleniyor.

Öte yandan Febiven’in H2K’ye transferi büyük bir hamle olarak görülüyor. 2014 yılında EU LCS’e çıktığında Febiven-Odoamne-Hjarnan üçlüsü ile EU CS’yi domine eden takım, yetenekli orta koridor oyuncusuna ise bu vesile ile tekrar kavuşmuş oldu. H2K de bu yıl inişli çıkışlı bir grafik göstermesine rağmen Worlds 2016’ya katılmış ve Yarı Final’e kadar yükselmeyi başarmıştı. Baktığımızda H2K’nin en zayıf pozisyonuna orta koridor demesek de, Ryu’nun nispeten pasif ve zayıf tarzından sonra daha agresif ve daha yetenekli Febiven, takıma çok şey katacaktır.

H2K’nin 2017 kadrosu ise henüz belirsiz. Geçtiğimiz günlerde üst ve orman pozisyonlarındaki Odoamne ve Jankos ile sözleşme uzatan organizasyon, alt koridor ikilisi için henüz bir transfer yapmadı. Takımın ilk seçeneği Vander ile sözleşme uzatmak. İkinci olarak ise yepyeni bir alt koridor ikilisi transfer edebilecek olan H2K’nin seçiminin ne olacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir