League of Legends League of Legends Haberleri

Febiven’in H2K’ye transferi resmileşti

EU LCS’in Worlds 2016’daki gururu H2K’nin Febiven transferi resmileşti. Facebook üzerinden bir açıklama yapan takım, Ryu ile yollarını ayırdığını da duyurdu. 

2016 sezonunu sallantıda geçirmesine rağmen Yaz Mevsimi’nde Forg1ven’ın da yardımlarıyla Worlds bileti alan H2K, beklentilerin de üstünde bir performans sergilemişti. C grubunda EDG, AHQ ve INTZ ile gruptan çıkma mücadelesi veren takım, ikinci hafta oynadığı tüm maçları kazanarak çeyrek finale yükselmiş ve Albus Nox Luna ile eşleşmişti. Rus ekibini de rahat bir şekilde geçmeyi başaran takım Yarı Final’de Samsung Galaxy’ye 3-0 elenmesine rağmen EU League of Legends seyircileri tarafından alkışlanmıştı.

Sezon sonunda kadrodaki en önemli iki isim olan Odoamne ve Jankos ile sözleşme yenileyen takım, orta koridorda da bir sürpriz yaparak Ryu yerine Febiven’i transfer etti. 2014 yılının sonunda LCS’e yükselirken Febiven ile zafer kazanan takım, eski oyuncusuna tekrar orta koridoru teslim etmiş oldu. LCS’e yükseldikten sonra Ryu’yu transfer eden ve bir alışma sürecinden sonra yıldız oyuncu ile birçok başarı yakalayan takım, 2017 sezonunda daha aktif ve daha agresif bir oyun ortaya koymak istiyor.

Öte yandan Febiven’in 2016 yılındaki performansı, hayranları tarafından dahi sorgulanmıştı. Fnatic’in 2015’teki başarısının en önemli isimlerinden olan oyuncu, 2016 yılında kötü bir oyun sergilerken, Fnatic’in en istikrarsız ve etkisiz ismi olmuştu. Oyuncunun H2K’de S5 performansını tekrarlayıp tekrarlayamayacağı büyük bir merakla bekleniyor.

Bununla beraber, Fnatic’ten ayrılışını Facebook üzerinden duyuran Febiven, takımda geçirdiği zamanı ve gelecek planları hakkında konuştu.

Yazıda en çok dikkat çeken şey ise ” I did not appreciate Deilor as much as I should have which I realized a while later.” (Deilor’u gerektiği kadar takdir etmedim ve bu hatamı daha sonra fark ettim.”) cümlesiydi. 2015 sezonunun rüya gibi geçmesinde en büyük payı olan koç Deilor’un Fnatic’ten ayrılma nedeni Febiven ile yaşadığı problemler olarak gösteriliyordu. Febiven de bu yorum ile bir nevi Deilor’dan özür dilemiş oldu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir