League of Legends

Flame, LGD Gaming’de

LGD Gaming, ünlü üst koridor oyuncusu Lee “Flame” Ho-Jong ile anlaşmaya varıldığını duyurdu. Flame’in de Çin sunucusuna geçmesi ile birlikte Kore’den Çin’e geçen profesyonel League of Legends oyuncu sayısı 20’ye ulaştı.

LGD Gaming’in bu duyurusuyla birlikte takımdaki üst koridor oyuncusu sayısı iki oldu. Bu ayın başlarında belirttiğimiz gibi, Samsung Blue takımının eski üst koridor oyuncusu “Acorn” da LGD Gaming kadrosuna katılmıştı. Takımın başlangıç beşinde ise hangi oyuncunun olacağı henüz kesinleşmedi.

LGD’den gelen açıklama ise şu şekilde:

“League of Legends takımımıza iki yeni oyuncunun, Acorn ve Flame’in katılmasını sizlere duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Geçen yıl, Dünya Şampiyonası’na katılmayı kıl payıyla kaçırdık ve sezonu 4. sırada bitirdik. Bireysel yeteneklerini OGN finallerinde ve daha başka bir çok turnuvada kanıtlamış olan Acorn ve Flame’in LPL sezonunu domine etmemizde çok önemli rol oynayacağını belirtmek isteriz. Yeni sezonu iple çekiyoruz ve hayranlarımızı gururlandırmaya devam etmek istiyoruz.”

Kesin olmamakla birlikte, Flame’in kontratının $500.000’dan fazla olduğu söyleniyor. Bununla beraber bu tekliften çok daha büyük bir teklifle gelen (yaklaşık $1.000.000) Stand Point Gaming’i de geri çevirdiği dedikodular arasında. Ayrıca Flame’e teklif götüren takımlar arasında Invictus Gaming, World Elite ve Team Snake de bulunmaktaydı.

League of Legends oyuncularının Çin’deki kontratları size fazla gelebilir. Samsung Blue takımının eski oyuncusu Dade’nin World Elite Academy takımına ise $600.000 gibi bir paraya imza attığını unutmayalım.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.