League of Legends League of Legends Haberleri

Flame, Piglet, Ssumday ve Ray önümüzdeki mevsim LCK’de oynamak istiyor

NA LCS’te mücadele eden Flame, Piglet, Ssumday ve Ray, Inven Global’in haberine göre önümüzdeki mevsim LCK’ye geri dönüyor. 

LCK görevlilerine göre eski Immortals üst koridoru Flame, eski Team Liquid nişancısı Piglet, eski Dignitas üst koridoru Ssumday ve Cloud9 üst koridor oyuncusu Ray, KeSPA aracılığıyla LCK’ye dönmek istediğini belirtti.

KeSPA kurallarına göre yurt dışında oynayan oyuncular, LCK’ye dönmek için öncelikle kuruma geri döneceklerini belirtiyor. Herhangi bir karışıklığı önlemek amacıyla da KeSPA LCK’deki takımların bireysel temsilcileri ile görüşüyor ve oyuncuların free agent olduğunu belirtiyor. Kurum aynı zamanda oyuncuların kendileri dışında herhangi bir şekilde takımlarla iletişime girip girmediğini de kontrol ediyor.

Flame’in NA LCS’te tekrar kendisini bulduğunu söylemek gerekiyor. Yaz Mevsimi’nde ligin en iyi üst koridorlarından birisi olarak gösterilen oyuncu, ikinci baharını yaşıyor. Piglet’in ise Team Liquid’de bir türlü istediği oyunu sergileyemese de hala üst düzey nişancılardan birisi olduğu biliniyor. Dignitas’ın yıldız üst koridor oyuncusu Ssumday ise Yaz Mevsimi’nin tartışmasız en iyisiydi. Tank metasında rakiplerine adeta Vadi’yi dar eden oyuncunun çok rahat takım bulabileceğini söyleyebiliriz. Son olarak Ray ise bir süredir Cloud9’da Impact ile üst koridoru paylaşıyordu. Dünya Şampiyonu Impact’in arkasında iyi bir şekilde pişen ve aldığı süre zarfında da verimli bir şekilde oynayan oyuncu da şansını LCK’de denemek istiyor.

Eğer bu oyuncular LCK’ye geri döndüğü takdirde üst koridorlardan birisini Afreeca Freecs’te görme ihtimalimiz bulunuyor. Öte yandan NA LCS’teki birçok yeni takımın bulunduğunu ve hali hazırda ligde oynamış oyuncuları elinden kaçırmak istemeyeceğini de hesaba katmak gerekiyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir