League of Legends League of Legends Haberleri

Fnatic’in 2017 kadrosunun tamamı Avrupalı olacak

EU LCS’in ve Batı League of Legends dünyasının en köklü espor kulüplerinden birisi olan Fnatic, 2017 sezonu için kadrosunun tamamının Avrupalı oyunculardan oluşacağını açıkladı. Takımın menajeri Quaye, Twitter üzerinden yaptığı açıklaması ile Huni-ReignOver ikilisinin takıma geri döneceği dedikodularına da son vermiş oldu.

2016 yılını hayal kırıklıkları ile tamamlayan Fnatic, 2017 yılında istikrarlı bir kadro kurmayı hedefliyor. Uzun bir süre organizasyonda forma giyen xPeke, Cyanide ve Soaz’in takımdan ayrılmasından sonra Yellowstar’ın etrafına bir takım kurarken Febiven gibi genç yetenekleri takıma dahil etmiş ve eski nişancısı Rekkles’ı transfer etmişti. Büyük bir kumar oynayan ve pek duyulmamış Huni-ReignOver ikilisini üst koridor-orman pozisyonlarına getiren Fnatic, büyük bir başarı yakalamış ve ligi domine ederek LCS’te ligi yenilgisiz tamamlayan ilk takım olmuştu. 2016 yılı ne kadar hayal kırıklıkları ile doluysa, tam tersi olarak 2015 yılı Fnatic’in tarihindeki en başarılı yıllarından birisiydi.

Worlds 2015’te yarı finale kadar yükselen takım SK Telecom T1’e elense de, oyun tarzından dolayı herkesin saygısını kazanmıştı. Huni-ReignOver ikilisini takımdan gönderen Fnatic, yine Koreli ikili tercihinde bulunmuş ve Spirit ile Gamsu’yu transfer etmişti. 2016 kadrosu ile ligde kötü sonuçlar alan takım, çeyrek finalde H2K’ye elenerek sezonu tamamlamıştı.

Huni-ReignOver ikilisinin Immortals’tan ayrılmasından sonra bu oyuncuların Fnatic’e transfer olacağı dedikoduları camiada çok daha sık dile getirilirken, takımın menajeri Quaye bu dedikodulara Twitter’dan yaptığı açıklamalar ile son verdi. Takımın 2017 kadrosunun tamamının Avrupalı oyunculardan oluşacağını bildiren Quaye, transfer edilen oyuncular ile bir sezondan uzun bir süre devam etmek istediklerini de böylelikle açıklamış oldu. Takımın kimleri transfer edeceği henüz belli değil. Rekkles özellikle takımda kalmak istediğini belirtirken, organizasyonun Febiven’i de elinde tutacağı hemen hemen kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir