League of Legends

Fnatic’te ayrılık dedikoduları ortaya çıktı

Rüya gibi bir 2015 sezonu geçiren Fnatic’te Huni, ReignOver ve Yellowstar’ın takımdan ayrılacağı dedikoduları ortaya atıldı. Alman e-Spor sitesi Summoners-inn‘in haberine göre Huni’nin takımdan ayrılma ihtimali oldukça yüksek. Aldığı maaştan memnun olmayan oyuncunun, Fnatic koçu Deilor’un koyduğu katı kurallardan da oldukça rahatsız olduğu söyleniyor. ReignOver’ın ise bileğindeki problemden dolayı emekliye ayrılmayı düşündüğü söylenirken, Yellowstar’ın ise profesyonel oyunculuktan yorulduğu ve emekliye ayrılmayı düşündüğü dedikoduları dolaşmakta.

Yıldız oyuncuları xPeke, Cyanide ve Soaz’in takımdan ayrılmasından sonra Yellowstar’ın etrafına bir takım kuran Fnatic, 2015 Bahar Mevsimi’nde Avrupa LCS Şampiyonu olmuş, Mid-Season Invitational’da oynama şansı yakalamıştı. Bu şansı oldukça iyi değerlendiren takım, turnuva boyunca iyi bir performans göstermiş, ne var ki SKT T1’e elenmişti. 2015 Yaz Mevsimi’ne ise nişancısını değiştirerek başlayan takım, eski oyuncuları olan Rekkles’ı takıma geri kazandırmıştı. Tabiri caizse efsanevi bir LCS sezonu geçiren Fnatic, normal sezonda hiç maç kaybetmemiş, playofflarda ise sadece Origen’e yenilmişti. Takımın oynadığı oyun, Fnatic’in bir çok League of Legends otoritesi tarafından Batı dünyasının en iyi takımı olarak nitelendirilmesine yol açmıştı.

Orta koridor oyuncusu Febiven’in istikrarlı bir şekilde iyi oynaması, takımın bu yılki performansının temel taşlarındandı. Bir diğer önemli faktör ise Huni-ReignOver ikilisinin sinerjisi ve oyunun başındaki performansıydı. Huni’nin oldukça yetenekli fakat özellikle mental açıdan dengesiz bir oyuncu olduğu artık bir sır değil. 2015 Dünya Şampiyonası Yarı Finali’nde KOO Tigers’a karşı gösterdiği performans, bu durumu kanıtlar nitelikteydi. Oyuncunun aldığı maaştan memnun olmaması ise oldukça doğal bir durum. Kore’de iken sıradan bir SoloQ oyuncusu olan Huni’nin Avrupa’da bu kadar gelişme göstermesinden sonra daha fazla maaş istemesi anlaşılabilir. ReignOver ise Fnatic’e geldiğinden bu yana kendisinden beklenmeyen bir performans sergiledi. IM takımında iken Kore’nin en kötü ormancısı olarak gösterilen oyuncunun lakabı ise GameOver’dı. Fnatic’te Huni ile harika bir sinerji yakalayan oyuncunun bileğindeki rahatsızlık, oyuncunun oynamasına engel oluyor gibi gözükmekte. Dedikodulara göre Huni ve ReignOver şanslarını bir de Amerika LCS’te denemek istiyor.

Daily Dot‘un haberine göre ise Huni’nin Amerika LCS’e transferi hemen hemen kesinken, oyuncunun rol değişikliğine giderek nişancı rolüne geçeceği söyleniyor. Her iki Koreli’nin de hangi takıma gideceği belirtilmedi.

Fnatic, Huni ve ReignOver’ın yokluğunu iyi transferler ile kapatabilir. Öte yandan Yellowstar’ın yokluğu, takım için büyük bir problem olma potansiyeline sahip. Oyuncunun artık profesyonel oyuncu olmaktan yorulduğu ve emekli olmayı ciddi bir şekilde düşündüğü söyleniyor. Şu an dünya üzerinde en iyi üç destek oyuncusundan birisi olarak gösterilen Yellowstar’ın emekli olma durumunda yerine kimin geçeceği büyük bir soru işareti. En yakın aday Kasing gibi gözükse de, oyuncunun Team SoloMid’e transfer oluşu, Fnatic’in elini kolunu bağlayabilir.

Tüm bunların birer dedikodudan ibaret olduğunu belirtelim. Takım ile ilgili tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.