League of Legends League of Legends Haberleri

Fnatic, Hylissang transferini resmen duyurdu

Resmi internet sitesinden bir açıklama yapan Fnatic, 2018 Bahar Mevsimi kadrosunu duyurdu. Beklenildiği gibi Soaz, Broxah, Caps ve Rekkles ile yoluna devam eden ekip, destek rolüne ise Hylissang’ı transfer etti. 

Avrupa espor sahnesinin en büyük ismi olan Fnatic, 2018 League of Legends kadrosunu açıkladı. Efsanevi 2015 kadrosunun ardından 2016 yılında problemler yaşayan takım, 2017 yılında ise yavaş yavaş eski formunu yakalamaya başlamıştı. Soaz’in takıma geri dönüşü ile Broxah ve Caps gibi çaylakların sahneye alışmasıyla takım, Yaz Mevsimi’nin en iyi ekiplerinden birisi haline gelmişti. Fnatic ne yazık ki mevsim finallerinde sürpriz bir şekilde Misfits’e elendi. Bölgesele Eleme Turnuvası’nda ise Worlds biletini kapan takım, grup aşamasının ilk haftası yokları oynasa da ikinci hafta oynadığı her maçı kazandı ve çeyrek finale yükseldi. Burada RNG’ye 3-1 elense de Fnatic’in genel olarak oldukça iyi bir sezon geçirdiğinden söz etmek gerekiyor.

Takımda 2017 sezonunun en büyük sürprizlerinden birisi Jesiz olmuştu. Daha önce SK Gaming’de orta koridor rolünde yer alan oyuncu, 2016 yılında Immortals’ta koçluk yapmıştı. Takımda belki de en önemli rol olan deneyimli destek rolünü çok iyi dolduran Jesiz’i değiştirme kararı alan Fnatic, bu oyuncu yerine Hylissang’ı transfer etti. Orijinal Unicorns of Love kadrosunun son isimlerinden olan Hylissang, oyun içi liderliği ve geniş şampiyon havuzu ile biliniyor. Oyuncunun son zamanlarda performans olarak çok parlamadığını da ekleyelim. Fakat Rekkles’ın Hyli hakkında sürekli olumlu konuşması ve takımın shotcaller ihtiyacının bulunması, oyuncunun Fnatic için mükemmel bir seçenek olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Takımın alt koridoru da böylelikle EU LCS’in en korkulan ikililerinden birisi haline geldi. Jesiz ise şu an takımda yedek oyuncu konumunda. Oyuncunun geleceği belli olana kadar Fnatic’te koç kadrosuna destek olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir