League of Legends

Fnatic, Rekkles’ın yanına Hylissang’ı transfer etti

Riot Games

Avrupa’nın en köklü kulüplerinden birisi olan Fnatic, 2018 sezonu için kadro değişikliklerine başladı. ESPN’in haberine göre takım nişancı rolündeki Rekkles ile bir yıl daha anlaşırken destek rolüne Unicorns of Love’dan Hylissang’ı getirdi.

2017’yi kadrosunu yeniden yapılandırmak ile geçiren Fnatic, Yaz Mevsimi’ne oldukça iyi bir şekilde başlamış fakat son haftalarda ve mevsim finallerinde performans düşüklüğü yaşamıştı. Buna rağmen Worlds 2017’de kendisine yer bulan ekip gruplardan çıkmayı başarmış ve çeyrek finalde RNG ile eşleşmişti. Çinli rakibine karşı mağlubiyet alan takım yılı böylelikle tamamlarken herkesin aklında Fnatic’in kadro değişikliği yapıp yapmayacağı sorusu vardı. ESPN’e göre ise takımın destek rolüne Kuzey Amerika’ya transfer olacağı dedikoduları bulunan Hylissang getirilirken Rekkles ile de yola devam kararı alındı.

Geçtiğimiz haftalarda Unicorns of Love’ın veteran desteği Hylissang’ın üst koridor oyuncusu Vizicsaczi ile NA LCS franchising’ine kabul edilen OpTic Gaming’e transfer olacağı dedikoduları ortaya atılmıştı. Yeni çıkan haberler OpTic’in destek rolüne yabancı oyuncu istememesinden ötürü bu transferden vazgeçtiği yönündeydi. Hylissang ise bunun ardından rotasını Fnatic’e çevirdi. Hyli’nin 2014 yılında profesyonel hayatına başladığından itibaren Unicorns of Love’da oynadığını ve mekanik anlamda star olmamasına rağmen oyun içi liderlik konusunda Avrupa’nın en iyi desteklerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan Fnatic’in geçtiğimiz yıl eksikliğini en çok çektiği şey oyun içi liderdi.

Hylissang’ın transferi ile birlikte harika bir Yaz Mevsimi geçiren Jesiz’in ise geleceği henüz belirsiz. Fnatic’e transfer olmadan önce NA LCS ekiplerinden Immortals’ta koçluk yapan Jesiz’in Fnatic bünyesinde koç olarak kariyerine devam etme seçeneği de bulunuyor. Öte yandan takım, yıldız nişancısı Rekkles ile de bir yıl daha sözleşmesini uzattı. Hylissang’tan sürekli övgü ile bahseden Rekkles’ın yeni desteği ile neler yapacağını hep beraber izleyeceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.