League of Legends League of Legends Haberleri

Forg1ven askere çağrıldığını açıkladı

Bugün oynanan H2K-Fnatic karşılaşmasının ardından bir açıklama yapan yıldız nişancı Forg1ven, Yunan ordusundan bir mektup aldığını ve 9 aylık askerlik görevine çağrıldığını söyledi. H2K yönetimi herhangi bir çözüm bulamazsa Forg1ven 2016 yılında herhangi bir karşılaşmaya çıkamayacak.

H2K takımının yıldız oyuncusu Forg1ven bir kez daha sahalardan uzak kalacağa benziyor. Daha önce Riot Games tarafından Gambit Gaming’de oynarken ceza alan oyuncu playoffları kaçırmış ve Gambit Gaming oyuncunun yerini dolduramayarak playofftan elenmişti. Röportajında “Gerçekten çok üzgünüm, ikinci defa başkaları tarafından kariyerim elimden alınıyor” sözlerine yer veren oyuncunun kariyeri son bulabilir.

Ne var ki bu problemin çözümü Reddit kullanıcılarına göre oldukça basit. Forg1ven 23 yaşının altında olduğu için yapması gereken tek şey Almanya’da herhangi bir üniversiteye kayıt yaptırmak. Bu kayıt ile beraber oyuncu askerlik görevini 28 yaşına kadar uzatabilecek. Yine de H2K yönetiminin ve Riot Games’in bu problemi nasıl ele alacağı henüz belli değil.

Geçtiğimiz haftalarda Riot Games’in oyunculardan çalışma vizesi istemesi nedeninden ötürü Ryu ile oynayamayan H2K Gaming, uzun bir süre Selfie ile maçlara çıkmıştı. Takım Selfie ile iyi sonuçlar alsa da Ryu’nun dönüşü ile beraber daha iyi bir oyun sergiliyor. Ryu’nun dönüşünden sonra H2K’nin Forg1ven’ı kaybetmesi takımın başarısına doğrudan etki edebilir. Yıldız oyuncunun hem Yaz Mevsimi’ni, hem de Dünya Şampiyonası’nı kaçırması da ihtimaller arasında.

Takım koçu Pr0lly ise “Bu durum Ryu ile yaşadıklarımızla paralel. Ryu için savaştık ve sonuç verdi. Aynı eforu Forg1ven için de sarf edeceğiz ve yine olumlu sonuç alacağız.” sözleri ile organizasyonun bu problemi de çözeceğini belirtti.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir