League of Legends League of Legends Haberleri

Forg1ven askere gitti

Batı dünyasının en yetenekli nişancılarından birisi olarak gösterilen Forg1ven, attığı tweet’e göre askerlik görevini yerine getirmeye gitti. 

Çok uzun bir süredir profesyonel League of Legends sahnesinin içinde yer alan yetenekli nişancı, H2K ile Worlds tecrübesi de yaşamıştı. Yıldızı Copenhagen Wolves’ta parlayan oyuncu, sonrasında SK Gaming forması giymiş ve EU LCS’i adeta kasıp kavurmuştu. Dominant koridor oyunlarının yanı sıra harika pozisyon almasıyla tüm izleyicileri kendisine hayran bırakan Forg1ven, geçtiğimiz gün attığı tweet’e göre askerlik görevini yapmaya gitti.

EU Masters başlamadan önce de açıklama yapan yıldız oyuncu, bu turnuvanın kısa vadedeki son turnuvası olduğunu ve bittikten sonra askere gideceğini söylemişti. Origen’de kendisi gibi veteran League of Legends oyuncularıyla Vadi’ye inen oyuncu, başlangıçta problemler yaşamasına rağmen görece rahat bir şampiyonluğa ulaşmıştı.

Son iki yıldır oyuna sürekli ara veren ve bir şekilde geri dönen Forg1ven, bir süre oynamamasına rağmen mekaniklerinden hiçbir şey kaybetmeyen bir oyuncu. OG ile sergilediği performans bunu kanıtlarken, oyuncunun askere gitmediği senaryoda çok rahat takım bulabileceği de belirtiliyordu. Yıldız nişancı ile ilgili en büyük problem ise süreklilik. Şu ana kadar bir takımda en fazla bir sezon geçiren nişancı, en uzun süre H2K’de forma giydi. Worlds 2016’da Yarı Final de gören nişancının 2020 yılında profesyonel sahneye dönebileceğini belirtelim. Elbette bu tamamıyla oyuncunun kararına da bağlı olacak. Zira Forg1ven daha önce de birçok kez oyunu bırakmak istediğini dile getirmişti.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir