League of Legends League of Legends Haberleri

Forg1ven dört maç ceza aldı

Geçtiğimiz yılın parlayan yıldızı, bu senenin ise arka planda kalan ismi Konstantinos ‘Forg1ven’ Tzortziou, Riot Games tarafından negatif davranışlarından ötürü dört maç oynamama cezası aldı.Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Forg1ven, oyun kurallarını ağır bir şekilde çiğnedi ve bunun sonucunda cezalandırıldı.

Belirtmek gerekir ki, bu Forg1ven’ın aldığı ilk ceza değil. Oyuncu, yine 2014 yılında Riot Games tarafından negatif davranışı ve tavırlarından dolayı para cezası almıştı. Oyuncunun bu tavrını devam ettirmesi sonucu böyle ağır bir ceza veren kurum, şüphesiz Gambit’in de play-off performansını olumsuz bir şekilde etkilemiş oldu.

Yapılan açıklamaya göre Forg1ven, geçtiğimiz 30 gün içerisinde oynadığı oyunların %70’inde raporlandı ve bu raporların %92’sinin nedeni hakaret ve olumsuz davranıştı. 9 Haziran’da başlayan araştırmadan dört gün sonra Gambit’e bilgi veren Riot Games, oyuncunun davranışını ayrıntılı bir biçimde araştırdı. Forg1ven’ın araştırmadan haberi olmasına rağmen bu davranışlarına devam etmesi, şüphesiz kabul edilebilir bir durum değil.

Forg1ven’ın ne kadar hırslı bir oyuncu olduğu ise herkes tarafından bilinen bir gerçek. Hırsın, oyuncuları zaman zaman bu tür davranışlara sevk etmesi sık sık karşılaşılan bir durum olsa da, play-off öncesi artık profesyonel diyeceğimiz bir oyuncu tarafından sergilenen bu davranışın hiçbir açıklaması yok. Dahası, yetkililerin takıma haber verip oyuncuyu uyarmasına rağmen bu davranışların devam etmesi de dört maçlık cezanın altında yatan en büyük neden.

Peki Forg1ven’ın olmayışı Gambit’i nasıl etkileyecek? Kısa zaman önce Steelback’i kadrolarına kattığını açıklayan Gambit, Forg1ven’ın yerini Steelback ile doldurmaya çalışacak. Yeni bir oyuncunun takım ile sinerjisinin gelişmesi elbette zaman alan bir şey. Fakat Steelback’in Forg1ven yerine gelmesi, takım için o kadar da kötü olmayabilir.

Meta değiştikçe nişancı seçimleri de büyük ölçüde değişirken, değişen metaya ayak uyduramayan Forg1ven yerine Steelback’in takıma katılması, Gambit açısından bir ilerleme olabilir. Zira Forg1ven’ın şu anki metada büyük önceliği olan Kalista, Sivir, Corki gibi şampiyonları oynamakta ne kadar zorlandığı bir gerçek. Forg1ven’a karşın Steelback, bu üç şampiyonda oldukça rahat. Özellikle de Sivir ve Corki şampiyonlarındaki performansı, bu şampiyonların pozisyonlanmasını iyi yapması ve taşıyıcıdan çok “destek-taşıyıcı” rolünü iyi oynaması nedeniyle Steelback, hiç de fena bir değişiklik olmayacaktır.

Gelecek hafta Forg1ven’sız oynayacak takım, playofflara katılırsa muhtemelen oynayacağı ilk seride de oyuncudan mahrum kalacak. Bu cezanın Forg1ven’ın psikolojisini ve motivasyonunu nasıl etkileyeceği ise merak konusu.

Steelback’in ilk beşte başlayacağı konusu henüz resmileşmese de, bu değişikliğe kesin gözüyle bakılmakta. Yaz Mevsimi’nin yarısından çoğunu Kuzey Amerika sunucusunda Yükselme Ligi’nde geçiren Steelback’in performansının nasıl olacağı konusu da heyecanla bekleniyor

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir