League of Legends League of Legends Haberleri

Forg1ven, Gambit Gaming’e gidiyor

SK Gaming’in eski nişancısı Konstantinos “FORG1VEN” Tzortziou, The Daily Dot’un haberine göre Gambit Gaming’e transfer olacak.

Forg1ven, birkaç hafta kadar önce kaybedilen bir maç sonrasında takım arkadaşları hakkında enteresan yorumlarda bulunmuş, geçtiğimiz hafta da CandyPanda’nın dönüşüyle SK Gaming’den ayrılmıştı. Gambit Gaming’in yeni bir nişancı aradığı dedikoduları da gün yüzüne çıktığında, tüm oklar Forg1ven’ın Gambit’e yol alacağını gösteriyordu.

Hâli hazırda hiçbir şeyin net ve kesin olmadığını belirtmekle birlikte, takıma yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre, Gambit’in pozisyon için düşündüğü isimler arasında Jebus ile Fnatic’in yıldızlarından Steelback de bulunuyordu. Ancak görünüşe göre takım önümüzdeki sezon için oyunda olduğu kadar özel hayatında da agresif olarak bilinen Forg1ven ile anlaştı.

Forg1ven’a baktığımızda ise kesinlikle takımda fark yaratabilecek bir oyuncu olduğunu söyleyebiliriz. Genç oyuncu, geçtiğimiz sezon Batı Avrupa LCS’de 4. sırada kalan SK Gaming’de oynadığı oyunla bölgenin en iyisi olarak değerlendirilmiş, ve 2015 bahar sezonunda EU LCS’nin en değerli oyuncusu seçilmişti. Yine de oyuncunun performansı, takımdaki gerginlikleri sonlandırmak için yeterli olmadı. Normal sezonu lider kapatan SK Gaming için playoff maçları oldukça ağır geçti. İlk maçta Unicorns of Love’a kaybeden takım, üçüncülük mücadelesinde karşılaştığı H2K Gaming maçında da Forg1ven’ın etkileyici performansına rağmen mağlup olmaktan kurtulamadı ve 4. sırada kaldı.

Şu an için SK Gaming’de yedeğe çekilen kaliteli nişancı Konstantinos “FORG1VEN” Tzortziou’nun ne yapacağı hâlen belirsizliğini korusa da, Gambit Gaming’e transferi iki taraf açısından da olumlu bir sonuç doğurabilir. Detaylar kesinleştikçe biz de paylaşacağız.

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir