League of Legends League of Legends Haberleri

Forg1ven Origen’de yedeğe çekildi

Batı dünyasının en iyi nişancılarından birisi olarak gösterilen Forg1ven, bu mevsim transfer olduğu Origen’de yedeğe çekildi. Oyuncu büyük ihtimalle takımdan ayrılacak. Takım, resmi siteden yaptığı açıklama ile oyuncuyla iletiş sorunları yaşadığını ve asıl sorunun “motivasyon eksikliği” olduğunu belirtti.

EU LCS’te sürprizler bitmek bilmiyor. Mevsim başındaki transfer dönemi kaosu andırırken, Origen’in güçlü alt koridor ikilisi Zven ve Mithy, takımın en büyük rakiplerinden G2’ye transfer olmuştu. Alt koridora G2’den Hybrid’i getiren takım, geçtiğimiz mevsimi H2K’de geçiren ve playofflarda hayal kırıklığı ile elenen Forg1ven’ı transfer etmişti.

Bilindiği üzere EU LCS 2016 Yaz Mevsimi geçtiğimiz gün başlamıştı. Mevsimin açılış maçında G2 ile karşı karşıya gelen Origen, seriyi 2-0 kaybetmiş ve oldukça kötü bir oyun ortaya koymuştu. İkinci karşılaşmasında Unicorns of Love’a da 2-0 yenilen Origen’de bu hafta için orta koridor oyuncusunun xPeke olacağı konuşuluyordu. Forg1ven’ın kötü performansı henüz takım ile yeteri kadar antreman yapmadığına bağlansa da, oyuncunun çok hırslı olmasından dolayı takım ile iyi anlaşamayacağı da düşünülüyordu. Özellikle Zven ve Mithy’nin Origen’den ayrılmasının altında yatan en büyük neden takım arkadaşlarının bu iki oyuncu kadar sıkı çalışmaması ve antreman yapmamasıydı.

xpeke adc
xPeke’nin son zamanlardaki nişancı performansı

Resmi siteden gelen açıklama sonrasında ise xPeke’nin bu hafta için nişancı rolünde oynayacağı belirtliyor. Reddit “dedektifleri” tarafından sürekli nişancı oynadığı görülen xPeke’nin nasıl bir performans göstereceği merakla bekleniyor.

Bu gelişmeler sonrasında Facebook üzerinden açıklama yapan Forg1ven profesyonel sahneden çekildiği bilgisini hayranlarıyla paylaştı. Son 1 yılda 4 ayrı takımda oynayan yıldız oyuncu, son olarak H2K’ye büyük umutlarla gelmiş fakat takım playofflarda çok kötü bir performans sergilemişti. Hayranlarının kendisinden özellikle Yaz Mevsimi için büyük umutları bulunsa da, oyuncu bu beklentileri tam anlamıyla karşılayamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir