League of Legends League of Legends Haberleri

Forg1ven, SK Gaming’den ayrılmak mı istiyor?

SK Gaming, dışarıdan bakıldığında bir cennet gibi gözükebilir. Takım mekanikleri harika işlemekte, Fox kariyerinin çıkış noktasında, Svenskeren neredeyse hatasız ve Fredy üst koridorda kült bir isim olmuş durumda. Takımın geri kalanı bir yana, alt koridoru ise şu an bir efsane. Yıllar sonra bile hatırlanacak performanslar çıkartan nişancı Forg1ven ve destek oyuncusu nRated, SK takımının güçlü yanı.

Ne var ki Forg1ven, bu ikilinin bozulacağına dair sinyaller vermekte. H2K Gaming ile yaptıkları maç sonrasında karşı takım oyuncularına “Umarım nRated yakında emekli olur.” demesi ve bu sözün hem SK yönetiminin, hem de nRated’ın kulağına gitmesi, hoş olmaktan çok uzak. nRated’ın ne tepki verdiği/vereceği bilinmese de, SK Gaming, kendisini en zor senaryoya hazırlıyor.

Dedikodulara göre Forg1ven takımın bir geleceği olduğunu ve kendisinin bu gelecekte var olacağını göremiyor. Söylentiler, eğer SK Gaming play-offlarda iyi bir performans sergileyemez ve işler kötü giderse, Forg1ven’ın takımdan ayrılacağı yönünde. SK yönetimi ise şimdiden yedek oyuncu arayışlarına başladı. Yeni yetenekleri araştıran SK takımı, henüz birini bulmuş olmasa da, bir an önce Forg1ven’ın yerine geçebilecek bir oyuncu bulma telaşında. Forg1ven’ın yerinin doldurulup doldurulamayacağı tartışılabilir elbette, fakat bana göre bir oyuncunun egosu takımın önüne geçtiyse, işler iyiye gitmiyor demektir.

SK takımı, Dünya Şampiyonası’nda kötü bir performans sergileyen CandyPanda’yı şampiyonadan sonra takımdan göndermiş ve Forg1ven ile anlaşmıştı. Forg1ven şu an Batı Avrupa LCS’de, sadece otoriteler tarafından da değil, diğer nişancılar tarafından da en iyi saldırı gücü taşıyıcısı oyuncusu olarak göstermekte. Forg1ven’ın KDA’sı şu an 13.3, dakika başına kazandığı altın miktarı ise 452. Bu iki rakam da bütün ligdeki en yüksek rakamlar.

Elbette burada anlattığımız her şey birer dedikodudan ve teoriden ibaret, fakat bunların gerçekleşme ihtimalinin de SK takımının performansına bağlı olduğunu belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir