League of Legends League of Legends Haberleri

Forg1ven’ın askerlik problemine geçici çözüm bulundu

Avrupa LCS’in en iyi takımı olarak gösterilen H2K’nin yıldız nişancısı Forg1ven, geçtiğimiz hafta oynanılan Fnatic karşılaşmasından sonra duygusal bir açıklama yapmış ve Yunanistan’da askerlik görevini yerine getirmesi gerektiğini söylemişti. Oyuncunun hayranları bu probleme birçok çözüm getirse de, henüz kesin bir açıklama yapılmamıştı. H2K yönetimi ise, dün Facebook üzerinden Forg1ven’ın askerlik görevinin geçici olarak ertelendiğini duyurdu.

Fnatic maçının ardından verdiği röportajda ertesi gün oynayacağı Giants karşılaşmasının son maçı olabileceğini söyleyen oyuncu için League of Legends severler, Twitter üzerinden #FreeForg1ven etiketi ile bir yardım kampanyası başlatmıştı. Bu kampanyanın ne kadar etkili olup olmadığı bilinmese de, H2K yönetiminin ve avukatlarının bu problemi rahat bir şekilde çözdüğü söylenmekte.

LCS kariyerine Copenhagen Wolves ile başlayan Forg1ven, oyun görüşü ve mekanik yetenekler açısından Batı’nın en iyi nişancılarından birisi olarak gösteriliyor. SK Gaming ile Avrupa LCS şampiyonluğu yaşayan oyuncu, geçtiğimiz mevsimi Gambit Gaming ile geçirmiş, playofflara birkaç maç kala da Riot Games tarafından ceza almıştı. H2K’de tekrar dominant performansını ortaya koymaya başlayan Forg1ven, 6.8 KDA oranına sahip.

Vize problemleri nedeni ile takımın orta koridor oyuncusu Ryu ile 2 hafta oynayamayan takımın, nişancısını da kaybetmesi büyük talihsizlik olabilirdi. Şu anda Avrupa LCS zirvesini G2 ve Vitality ile paylaşan H2K, şampiyonluğun da en büyük adaylarından.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir