League of Legends

Fox ve Steelback Unicorns of Love’dan ayrılıyor

Avrupa LCS takımlarından Unicorns of Love’ın başarılı oyuncuları Fox ve Steelback’in takımdan ayrılmak istedikleri söylentileri ortaya çıktı. İki oyuncunun da Amerika LCS’te oynamak istediği belirtiliyor.

ESPN’in haberine göre, sezon bittikten sonra takımdan ayrılmak istediğini söyleyen bu iki oyuncunun bonservislerinin alınması gerekiyor. Steelback’in bonservisinin 20.000 dolar olduğu belirtilirken Fox’un bonservisi hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor.

Sezon başı zor günler geçiren UOL, kadrosu itibariyle oldukça eleştirilmişti. Üst koridor ve destek oyuncuları hariç herkesi gönderen takım, ormancı pozisyonuna veteran Diamondprox’u, orta koridora geçtiğimiz sene SK Gaming’te harika işler başaran Fox’u ve Fnatic’te yıldızı parlayan Steelback’i getirmişti. Uyumsuz gözükmesine rağmen lig boyunca iyi bir performans gösteren UOL, normal sezonu 5. bitirdi. Playoffların ilk ayağında Origen’e 3-0 yenilen takım, beklentileri aşamayarak hayal kırıklığına uğrattı.

Belirtmek gerekirse UOL’un bu kararı oldukça şaşırtıcı. Normal sezonda takımın hasarının büyük bir bölümünü çıkaran bu ikili, takım ile oldukça iyi bir sinerji de yakalamıştı. Fnatic’te geçirdiği bir mevsimden sonra Amerika’da tutunamayan Steelback ise UOL’da kariyerinin en iyi sezonunu geçirdi. 6.8 KDA ile nişancılar arasında Forg1ven’ın arkasından ikinci olan oyuncu, agresif oyunu ve pozisyon alma bilgisi ile Unicorns’un en büyük silahıydı.

Fox ve Steelback’in henüz hangi takıma gideceği belirsiz. Ne var ki oyuncuların bir LCS takımına direkt olarak transfer olması pek mümkün değil. İki oyuncu arasında Steelback’in bir LCS takımında oynama ihtimali daha yüksek olarak söyleniyor. Bu ayrılık haberinin henüz resmi olmadığını da belirtelim.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.