League of Legends League of Legends Haberleri

Freeze H2K’ye transfer oldu

2016 Bahar Mevsimi’ni NA LCS takımlarından Renegades’te geçiren Freeze, EU LCS takımlarından H2K’ye transfer oldu. Kariyerinin başından itibaren yetenekli olmasına rağmen bir türlü başarıyı yakalayamayan yıldız oyuncu, 2016 Yaz Mevsimi’nde H2K forması giyecek.

2016 Bahar Mevsimi’nde iyi bir takım kuran fakat playofflarda dilediği performansı gösteremeyen H2K, geçtiğimiz gün yaptığı duyuru ile takımın yıldız nişancısı Forg1ven ile yollarını ayırdığını duyurmuştu. Mevsim başında Ryu ve Odoamne etrafına takım kuran organizasyon, Roccat’ten Jankos-Vander ikilisi ile Forg1ven’ı transfer etmişti. Normal sezonu birincilikle tamamlayan takım, playofflarda yarı finalde Origen’e 3-2 yenilmiş ve iddiasını sonlandırmıştı. Takımın nişancısı Forg1ven ise mevsim ortasında askerlik problemi ile karşı karşıya kalmış ve legal yollardan bu problemi çözmeyi başarmıştı. Takımdan ayrılacağını açıklayan oyuncu askerlik problemi dışında bu kararı aldığını söylese de, bir mevsim kariyerine ara vermeyi düşündüğünü belirtmişti.

Forg1ven’ın yerine gelecek oyuncunun kim olduğu spekülasyonları da Freeze’in transferi ile son buluyor. Ninjas in  Pyjamas ve Copenhagen Wolves takımlarındaki performansı ile herkesi kendisine hayran bırakan oyuncu, mevsim başında sürpriz bir karar alarak NA LCS’in yeni takımlarından Renegades’e transfer olmuştu. Takım beklenilen performansı göstermese de, sezon sonu üst koridora Seraph’ın getirilmesi ile ligde kalmayı başarmıştı. Freeze’in H2K’ye transferi ise takımda boşalan “agresif” nişancı rolünün rahatlıkla doldurulması anlamına geliyor. Forg1ven ile birbirine yakın tarzda oynayan Freeze, mekanik olarak oldukça iyi bir oyuncu olarak gösterilirken, oyun görüşü ve pozisyon alma konusunda da Batı dünyasının en iyi nişancılarından birisi olarak kabul ediliyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir