League of Legends League of Legends Haberleri

G2 Esports, Kikis ile yollarını ayırdı

EU LCS’in son dönemde adından söz ettiren takımlarından G2 Esports üst koridor oyuncusu Kikis ile yollarını ayırdı.

Bu yıl EU LCS sahnesinde büyük bir sıçrama yapan ve zirve yarışının en büyük ortaklarından olan G2’da karşılıklı anlaşmazlıklar sonucu Kikis takımdan ayrıldı. Yaz mevsimi öncesinde kadrosuna Koreli üst koridor oyuncusu Ki “Expect” Dae-Han’i katan G2 ekibinin 6 kişiden oluşan bir takım planlaması yaptığı öğrenildi. Kikis’in bu uygulama konusunda takımla anlaşamaması ile birlikte Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde Supermassive’ten de yakından fikir sahibi olduğumuz bu sistem gerçekleşemedi.

Kendi internet sitesi üzerinden açıklama yapan G2 Esports konu hakkındaki soru işaretlerini de giderdi. Yapılan açıklamada Kikis’in 6 kişilik oyuncu sistemine karşı olduğu ve takımın Koreli oyuncu Expect veya kendisi arasında bir tercih yapmasını söylediği belirtildi. Bu durum üzerine yeni anlaştığı oyuncunun sözleşmesini feshetmenin yanlış bir hamle olacağını vurgulayan G2 takımı Kikis ile yollarını ayırmak zorunda kaldı. 2015 sezonunda Unicorns of Love’ın büyük sükse yarattığı kadronun bir parçası olan Kikis, 2016 sezonun başında G2 Esports’a transfer olmuş ve ormancı rolünden üst koridor rolüne geçiş yapmıştı. Oyuncunun zaman zaman bireysel performansı eleştirilse de genel olarak istikrarlı bir performans ortaya koyuyordu.

EU LCS’de üçüncü hafta ile birlikte G2 forması giyecek olan Koreli üst koridor Expect’in nasıl bir oyun ortaya koyacağı merak konusu olmaya başladı. Oyuncu hakkında çok fazla bir bilgi bulunmasa da bir süredir takımla birlikte olduğu biliniyor.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir