League of Legends

G2, Splyce’yi yenerek bölgesel elemelerde finale yükseldi

Riot Games

Geçtiğimiz yıllarda Avrupa’daki kupalara ambargo koyan G2, yeniden yapılanan kadrosuyla bu yıl istediği verime ulaşamadı ve EU LCS yaz mevsimi finaline gitmeyi başaramadı. Yaz mevsimine bölgesel elemelerde devam eden ekip, Misfits’i yenerek yarı finale adını yazdıran Splyce’ı 3-2’lik bir skorla yendi ve adını Schalke 04’ün rakibi olarak finale yazdırmayı başardı.

Serinin ilk maçında Splyce galibiyeti alan taraf oldu. G2 orta koridorda baskı kurmasına rağmen Splyce buna aldığı kulelerle cevap vermeyi başardı. Orta oyuna eşit girilmesine rağmen Splyce, aldığı Baron güçlendirmeleri ve yaptığı başarılı çete savaşlarıyla birlikte üstünlüğü ele geçirdi. İkinci defa Baron güçlendirmesini alan Splyce, bu güçlendirmeyle birlikte oyunu kapatmayı başardı.

İkinci oyunda G2 seride eşitliği getiren galibiyeti aldı. Yaptığı Akali ve Aatrox tercihleri ile oyuna hızlı başlayan ve orta oyuna önde giren G2, özellikle Perkz ve Wunder’in etkileyini performanslarıyla üstünlüğünü iyice kurdu. Daha sonra aldığı Baron güçlendirmesiyle birlikte inhibitörleri düşüren G2, Perkz ve Wunder’in bir kez daha öncülük ettiği takım savaşını kazanarak oyunu bitirdi.

3.maçta Splyce bir kez daha öne geçti. Erken oyunu eşit giden maçta G2, Splyce’nin takım halinde zaman zaman oyunu hızlandırmasına karşılık veremedi ve maçta ki üstünlüğü rakibine kaptırdı. Bu maçta da takımın yıldızı Perkz’e taşıyıcı veren ekip maç içinde Perkz’i güçlendirmesine rağmen Splyce’nin takım oyununa karşı gelemedi. Aldığı objektif üstünlükleri ve inhibitörler ile üstünlüğü sağlayan Splyce, 37.dakikada maçı bitirmeyi başardı. Splyce’de ise Nisqy ve Kobbe’nin oyunu dikkatleri üstüne topladı.

Dördüncü maçta G2 eşitliği bir kez daha yakalamayı başardı ve seride durumu 2-2’ye getirdi. Bu maçta özellikle ilk üç maçta istenilen verimi veremeyen Hjarnan, yaptığı Heimerdinger tercihi ile kendini buldu diyebiliriz. Maçın başından itibaren alt koridordan Heimerdinger ile baskı kuran G2, orta koridorda geri düşse de istenilen verimi vermesi için gerekli zamanı kazandı. Jankos’un da takım savaşlarında Perkz ve Hjarnan etrafında oynamasıyla savaşlardan üstün çıkan G2 aldığı harita görevlerini iyi kullanarak oyunu kazanmayı başardı.

Serinin son maçında G2 gülen taraf oldu. Serinin son maçı aynı zamanda serinin en katik maçı oldu diyebiliriz. G2, Perkz’e Malzahar vererek taşıyıcı görevini bu sefer Wunder ve Hjarnan’a bıraktı. Wunder, Urgot; Hjarnan ise belki de sezpn boyunca gösterdiği en iyi seçim olan Heimerdinger ile bir defa daha harikalar yarattı. Sürekli skor sesi duyduğumuz maçta Splyce bir türlü öne geçemedi ve takımın tek dayanağı olan nişancı Kobbe’de Hjarnan’a kıyasla takımını sırtlayamadı. 33 dakika sonunda G2 aldığı harita görevlerini de iyi kullanarak inhibitör açmayı ve minyonları rakip üsse yıkmayı başardı. Daha sonra Hjarnen ve Wunder etrafında bir takım savaşı daha yapan G2, geriden geldiği seride son maçta kazanmayı bildi ve bölgesel elemelerde adını finale yazdırdı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.