League of Legends League of Legends Haberleri

G2’nin yeni koçu GrabbZ oldu

EU LCS’in en başarılı takımlarından G2, 2018 sezonu kadrosunun büyük bölümünün yanı sıra koçunu da değiştirdi. Uzun bir süredir YoungBuck ile performans gösteren takım, 2018 sezonu için Grabbz ile anlaştı. 

EU LCS’e yükseldiğinden itibaren her mevsim şampiyonluk yaşayan G2, 2018 sezonunda büyük değişiklikler yaşayacak. Avrupa’yı domine eden takımın uluslararası arenada da saygınlığını toparladığını söyleyebiliriz. 2016 yılında talihsiz bir şekilde “tatil” esprisinin çıkmasına neden olan takım, 2017 yılında düzenlenen MSI’da finale kadar yükseldi. Worlds 2017’de gruptan çıkma başarısı gösteremese de ekibin genel olarak iyi bir yıl geçirdiğini söylemek mümkün. Yine de takım MSI sonrası EU LCS’te performansını toparlama konusunda problemler yaşadı. Zven, Mithy ve Trick gibi yıldızların takımdan ayrılması ile birlikte G2 da kadrosunu tamamıyla Avrupalı oyunculardan oluşturdu. Üst koridoruna Wunder’i getiren ekip ormandaki tercihini Jankos’tan kullanırken alt koridoruna ise Roccat’ten Hjarnan-Wadid ikilisini transfer etti.

Takım bugün yaptığı resmi açıklamayle Roccat’ten sadece alt koridor ikilisini değil koçu da kadrosuna kattığını duyurdu. Geçtiğimiz mevsim birbiriyle tamamıyla uyumsuz oyunculardan oluşan ve düşme potasında uzun süre kaldıktan sonra özellikle de Hjarnan-Wadid ikilisinin yıldızlaşması ile ligde kalan Roccat’in eski koçu GrabbZ, G2’ya transfer oldu. GrabbZ’in tecrübeli olmasına rağmen ilk defa büyük bir takımı çalıştıracağını da söyleyelim. Yine de koçun elinde oldukça yetenekli bir kadro bulunuyor. Hali hazırda birlikte çalıştığı alt koridorun yanı sıra Jankos, Wunder ve Perkz de kalitesini kanıtlamış oyuncular. Bu yeni yüzü ile G2’nin nasıl bir performans sergileyeceğini hep beraber göreceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir