League of Legends League of Legends Haberleri

Galakticos’a gerçek astronotlardan destek geldi

Bu sene dahil olduğu Türkiye Şampiyonluk Ligi’ndeki renkli tavırlarıyla hızlıca adından söz ettiren Galakticos, isminin hakkını verecek şekilde gerçek astronotlardan destek aldı.

2017 Kış Mevsimi itibariyle ORORA’nın yerini satın alarak ligimize katılan Galakticos, ilk mevsiminde ligi altıncı sırada bitirerek KMF’de çeyrek final biletini almayı başarmıştı. Sezon boyunca oyuncuların hırslı yaklaşımları ve galibiyetlerin ardından gösterdikleri sevinçler ile dikkat çeken takım, kısa sürede TŞL’nin en renkli isimlerinden biri olmuştu.

Ligdeki performansı dışında sosyal medya kullanımıyla da dikkat çeken Galakticos, eğlenceli paylaşımlarında takımın maskotu hâline gelen bir astronotu kimi zaman vapura bindirmiş, kimi zaman da kahveye götürerek çay içirmişti. Uzay merkezinde kampanyalar yürüten Galakticos’un son hamlesi ise astronot ve bilim adamlarına yönelik oldu. Çeyrek final mücadeleleri öncesinde NASA’da görev alan ilk Türk unvanına sahip yüksek uçak mühendisi Sırrı Oğuz ile The Mars Generation’ın kurucusu, Mars’a ayak basan ilk insan olma hedefiyle çalışan astronot Abigail Harrison, Star Wars evreninden bildiğimiz “Güç sizinle olsun” dileğini Galakticos’a iletti.

Biz de Galakticos’un sahiplerinden Serdar Ekrem Şirin’e ulaşarak bu eğlenceli paylaşımların arkasındaki hikayeyi sorduk. Daha takımı kurma aşamasında farklı ve ayırt edici bir yoldan ilerlemeye karar verdiklerini kaydeden Şirin, neticesinde konunun uzayı sahiplenmek merkezinde buluştuğunu söyledi. “Sosyal mecralara özellikle önem veriyoruz ve çok güzel etkileşimler alıyoruz. Uzay araştırmaları ile ilgilenen herkesi kitlemizden görüyoruz. Önümüzdeki günlerde Oktay Arslan, Umut Yıldız gibi NASA’daki Türk bilim insanları ile çalışmalarımız da olacak. Şu an için sosyal ağlarda da kullandığımız astronotu maskotumuz olarak görmeye başladık ve kısa süre içerisinde onunla da sürprizler yapmayı planlıyoruz. Asıl bombaları ise Yaz Mevsimi’nde patlatacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir