League of Legends League of Legends Haberleri

Golden Guardians, Locodoco’yu transfer etti

NA LCS’in yeni takımlarından Golden Guardians, koç pozisyonuna daha önce Team SoloMid ve Team Liquid’i de çalıştıran Locodoco’yu transfer etti. Takım aynı zamanda menajer koltuğuna da Hunter Leigh’i getirdi.

2018 yılı NA LCS için dönüm noktası olacak. Franchising sistemine geçen ligde artık takımlar düşme korkusu yaşamayacak. Kuzey Amerika’daki sahne için oldukça önemli olan bu adım ile beraber lige yeni takımlar da adım atıyor. Geçtiğimiz yıl NA LCS’te mücadele eden Phoenix1, Dignitas, Immortals ve Team Envy’nin başvuruları kabul edilmezken bu takımlar yerine OpTic Gaming’in dışında NBA kulüplerinin sahip olduğu yeni üç takım ligde oynama hakkı elde etti. Bunlardan biri de Golden State Warriors tarafından yönetilen Golden Guardians takımı.

Sezon arası transfer döneminin hızlı geçmesi beklenirken Guardians’ın koçu da belli oldu. ESPN’in haberine göre takım, oldukça deneyimli Locodoco’yu transfer etti. TSM’de uzun bir süre çalıştıktan sonra Team Liquid’e geçen ve takımdaki dramanın kahramanlarından birisi olan Loco’nun oldukça iyi bir koç olmasına rağmen “yaşam koçu” tarafının eksik olduğu biliniyor. Öte yandan koçun hem İngilizce hem de Korece biliyor oluşu Golden Guardians’ın kadro kurma konusundaki işini kolaylaştıracaktır.

P1, DIG, IMT ve NV takımı oyuncularının tamamıyla boşta olduğu düşünülünce Guardians’ın iyi bir kadro kurma ihtimali de yüksek. IMT takımının büyük bir bölümü ise dün yaptığımız habere göre Team Liquid’e transfer oldu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir