League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games, Golden Guardians’tan farklı takımlardaki hissesini satmasını istedi

NA LCS’in çiçeği burnunda takımı Golden Guardians yönetimi, Riot Games ile sorunlar yaşıyor.

Bilindiği üzere NA LCS’in franching sistemine geçmesi ile beraber pek çok yatırımcı ligde kendine yer bulmak için sıraya girmişti. Birçok köklü NA takımının 10 milyon dolar ödemeye hazır olmalarına rağmen yeni sisteme dahil edilmediği düşünüldüğünde, NA LCS’te mücadele etmek hiç bu sezonki kadar değerli olmamıştı. Hâl böyle olunca sisteme dahil olanların profili espor ile ilgilenen ve parası olan insanlardan yalnızca parası olanlara doğru kaydı.

Bugün ortaya çıkan habere göre Golden Guardians adı altında NA LCS slotu alan Golden State Warriors’un sahibi Lacob ailesi, Team Liquid ve Cloud9’ın sahibi şirketlerin de hissedarı. Elbette Lacob ailesinin C9 ve TL hisseleri Golden Guardians’ın yanında esamesi okunmayacak cinsten. Ancak pratikte aynı ligde oynayan 3 takımın birden hissedarı olması çok büyük bir “çıkar çatışması” yarattığı ve NA LCS kurallarına aykırı olduğu için Riot Games Lacob ailesine durumu düzeltmeleri için 1 sene verdi.

Durumla ilgili ESPN’e açıklama yapan oğul Kirk Lacob, “Team Liquid için bana geldiler ve takıma yatırım yapacağız, senin de dahil olmanı isteriz dediler. Ben de bunu sektöre adım atmak için bir fırsat olarak gördüm ve kabul ettim. Benim oradaki katkım ciddiye alınacak seviyede değildi ancak şüpheye yer bırakmamak için tabii ki Team Liquid ile tüm bağlarımı koparacağım.” açıklamasında bulundu. Uzun süredir var olan ticari ilişkinin Golden Guardians’ın lige kabul edilmesinden sonra ortaya çıkması, tüm başvuruları ince eleyip sık dokuyan Riot Games’in Golden State Warriors gibi bir markayı elinden kaçırmamak için kurnazlık yaptığı yorumlarını beraberinde getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir